• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Xaverov zvítězil na Chodově 1:2

  23 / 10 / 2017

  Jižní Město Chodov - SC Xaverov 1:2 (0:2)

  Sestava:

  Ferstl Marek - Vaníček Jakub, Ladomerský Marek, Matějček David, Kruml Petr - Jakl Tomáš, Kovařík Petr, Kovařík Dominik, Lebeda Daniel, Lenz Jan (30. Štefan Marek) - Fialka Michal (71. Lukeš David)

  Branky:

  • 11. min - Fialka Michal - 0:1
  • 21. min - Lenz Jan - 0:2

  V sobotu od 15:30 za krásného slunného podzimního dne nastoupil Xaverov ke svému dalšímu utkání 9. kola proti Jižnímu Městu Chodov. Xaverov přijel na Chodov s tím, že bude chtít opět bodovat a navázat na šňůru z posledních pěti kol, kde nepoznal porážku.

  S xaverovskou sestavou to tentokrát neměl trenér David Lukeš vůbec jednoduché, oproti domácímu utkání, kde měl 6 hráčů na střídačce, nyní měl pouze dva střídající hráče do hry vč. sebe. Od začátku zápasu Xaverov diktoval tempo hry, které vyústilo rychlým gólem už v 11. minutě centrem z pravé strany a na zadní tyči zakončoval hlavou pod břevno jeden z našich "nejmenších" hráčů Fialka 0:1. Chodov měl místy také šance, zahrával několik rohů, ale vážněji branku Xaverova neohrozil. Ve 21. minutě se dostal Xaverov do dvoubrankového vedení, kde skóroval Jan Lenz 0:2. Zanedlouho ale musel střídat, při jednom ze svých „pravidelných“ průniků si natáhl stehenní sval. Do hry místo Lenze se dostal Štefan. Do zbytku poločasu měl ještě Xaverov několik slibných šancí, kde mohl skórovat a do kabin se mohlo jít za vyššího stavu než 0:2.

  Druhý poločas už nebyl ze strany Xaverova v takovém tempu jako ten první. Hra se srovnala, Chodov začal více držet míč a začal se dostávat do slibných šancí, které ale neproměnil díky kvalitnímu výkonu brankáře Ferstla. Až v 67. minutě po ztrátě Dominika Kovaříka na polovině hřiště šel Chodov z levé strany sám na branku a šanci využil 1:2. Zbytek zápasu už byl ze strany Xaverova více nervózní, nedržel už tolik míč a kombinace byly více ztrátové. V 71. minutě došlo ještě k druhému možnému střídání. Na hřiště se dostal David Lukeš, aby do zbytku utkání vnesl částečný klid.

  Xaverov výsledek 1:2 udržel a získal další 3 body v soutěži a posunuje se nadále tabulkou výše. Xaverovská hra hlavně v prvním poločase byla velmi kvalitní. Po pohledných kombinací se Xaverov dostával do zajímavých gólových šancí, jen škoda, že výsledek neskončil vyšším brankovým rozdílem. V příštím kole bude Xaverov zajíždět k dalšímu venkovnímu utkání na hřiště svého „spodního“ rivala Dolních Počernic.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Dnes jsem spokojený, kluci odvedli maximum, bylo to dnes i morální vítězství, řada kluků hrálo se sebezapřením nebo po zranění, mají mou poklonu a děkuju jim za to ještě touhle cestou. Teď je potřeba se doléčit a připravit se na závěrečná kola podzimní části.

  Více:

  JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2JM Chodov - SC Xaverov 1:2

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top