Sestava:

Sůva – Markvart (65‘ Černý), Ladomerský (27‘ Kopič), Matějček, Mikoláš – Knyshov, Piták D., Piták K. Ulrych (73‘ Štefan), Herian O. ( 58‘ Kölbl) – Jašev (46‘ Herian P.)

Branky:

Knyshov 2x, Ladomerský, Herian O., Piták D.

V posledním zářijovém utkání jsme přivítali na domácí půdě soupeře z Hrdlořez, kterému jsme měli co vracet. Bohužel nepřálo počasí, a to že vůbec, tudíž jsme museli utkání odehrát na UMT, která i tak byla značně promočená.

Do utkání jsme vstoupili velice dobře, kontrolovali jsme hru a postupně se dostávali do tempa. Soupeře jsme do ničeho závažného nepouštěli a odebírali jsme mu balony ještě před naším pokutovým územím. Díky trpělivé a kvalitní hře po zemi jsme se dostali do vedení po brance Knyshova a v prvním poločase ještě zvyšoval z rohového kopu Ladomerský.

Začátek druhé půle byl ve stejném scénáři, xaverovští se snažili kombinovat, útočit po křídlech a současně byli velmi precizní v defenzivní činnosti. Díky tomu jsme zvýšili během 20 minut vedení na 4:0. Bohužel pak přišel z naší strany mírný útlum, byli jsme nepřesní a již ne tak aktivní v pohybu bez balonu a soupeř z ojedinělých situací dokázal snížit na 4:2. To nás zase nakoplo, vrátili jsme se ke hře z prvních 60 minut, zvýšili jsme na 5:2 a nejméně 4 další příležitosti zahodili. Nicméně v počasí, jaké při zápase panovalo, jsme rádi, že se nikdo nezranil, utkání jsme zvládli na výbornou jak herně, tak výsledkově a můžeme se připravit na dalšího soupeře – Háje.