SC XAVEROV Horní Počernice

Oficiální webové stránky klubu

A-TÝM

Venkovní zápas na Hájích nám nevyšel dle představ

7 / 10 / 2020

Háje vs Xaverov 3:1 (1:0)

Sestava:

Ferstl – Markvart (50‘ Štefan), Ulrych, Matějček, Mikoláš – Piták D. (88‘ Duc Huy), Piták K., Lebeda (21‘ Tomšej), Habrun, Herian O. (80‘ Černý) – Herian P. (77‘ Jašev)

Branky: Piták D.

První říjnový zápas jsme odehráli na venkovním hřišti proti týmu FC Háje. Do zápasu jsme nevstoupili moc dobře a urostlý a dobře fyzicky připravený soupeř nás nepouštěl k naší kombinační hře, neudrželi jsme pořádně balon na útočné polovině a hra se neustále přelévala nahoru dolu. Soupeř měl několik zajímavých situací před naší brankou, nicméně bez nebezpečnějšího zakončení. Naopak my jsme měli 3 velmi slibné situace, ve kterých jsme buď trefili brankaře nebo si balon na poslední chvíli ukopli. Nevyužité šance nás mohly mrzet již na konci prvního poločasu, kdy šel soupeř do vedení 1:0 po rohovém kopu na přední tyč.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem, hrát aktivněji, zlepšit pohyb bez balonu a vytvořit si další brankové příležitosti. Bohužel hned zkraje druhého poločasu jsme obdrželi branku, kterou viděl pouze asistent rozhodčího, ani hráči soupeře se neradovali. To nás na následujících 5 minut poměrně rozhodilo, nicméně jsme si také pomohli standardní situací, kdy se krásně trefil hlavou Denis Piták. V tu chvíli jsme přeskupili naše řady, šli jsme na 3 obránce a snažili se zvýšit úsilí v naší útočné fázi. Bohužel se žádný z našich útoků neosvědčil a soupeř po další výborně dohrané standardní situaci zvýšil v 76. minutě na 3:1. Bohužel se nám nedařilo vytvořit si nějaký soustavný tlak, ale i přesto jsme si pět minut před koncem utkání vybojovali pokutový kop, který jsme bohužel neproměnili a tudíž jsme na Hájích prohráli výsledkem 3:1.

Tento zápas pro nás není pouze ztráta bodů, ale také našeho spoluhráče Lebedy, který si v jednom ze soubojů zlomil klíční kost a do konce sezony se bude dávat dohromady. Držíme palce v co nejrychlejší uzdravení a návrat na hřiště Leby.

Komentář trenéra Štefana:

Začátek zápasu byl z naší strany neurovnaný, nedařila se nám kombinace a výstavba hry, svou malou část viny na tom měl i povrch, který nám nepřál ani ve dvou vyložených příležitostech ke konci půle. Soupeři se povedlo skórovat z rohu, což na nás, naštěstí, nemělo takový vliv, jako druhá branka domácích. Nicméně, povedlo se nám krásně snížit a vnímal jsem naší větší aktivitu. Další branku jsme ale nepřidali. Naopak Háje vstřelily pojišťovací branku a vlastně bylo rozhodnuto. Cítil jsem, že jsme nebyli dostatečně emočně vtaženi do hry a domácí prostě chtěli víc a zaslouženě vyhráli, gratulujeme.

Věřím, že se z toho poučíme, zamakáme na tréninku a budeme hrát zase jako tým. Těšíme se na další zápas. Děkujeme našim skvělým fanouškům za přízeň, to je paráda. Lébo, get well soon!!

Háje2.jpegHáje3.jpegHáje4.jpegHáje5.jpegHáje6.jpegHáje7.jpegHáje8.jpegHáje9.jpegHáje1.jpegHáje10.jpegHáje11.jpegHáje12.jpegHáje13.jpegHáje14.jpeg

Nejnovější zprávy A - Tým

"Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

logo městská část praha 20_png
praha-logo-gif_566x566_gif
prazsky-fotbalovy-svaz
logo-nac_v5_png
logo-rovac_png
logo-fotbalservis-v2_png
logo-gmmedia_png

Hrdý partner mládeže

Top