• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Xaverov na úvod jara porazil Ďáblice B

  25 / 3 / 2017

  SC XAVEROV - SK Ďáblice B 3:0 (1:0)

  Ve slunečném sobotním dopoledni jsme nastoupili k prvnímu jarnímu utkání po dlouhé zimní přestávce. Naším soupeřem byl B tým Ďáblic.

  Do utkání jsme vstoupili velmi dobře a hned ve třetí minutě jsme se ujali vedení. Po levé straně zatáhl míč Lenz, přes bránící hráče dokázal najít nabíhajícího Jakla, pro kterého nebyl problém umístit míč do odkryté branky - 1:0.

  V dalších minutách jsme byli o něco aktivnějším týmem, ale do dalších vyložených šancí jsme se nedostali. Poté převzali iniciativu hosté, kteří velmi dobře kombinovali. Jejich kombinace však končily na hranici našeho pokutového území. Na branku gólmana Sůvy vyslaly Ďáblice i několik střel, žádná z nich ale do 35. minuty neletěla mezi tři tyče. Až ve 40. minutě se do pokutového území dostal ďáblický útočník a tvrdou střelou prověřil Sůvu, ten si však s jeho projektilem poradil a do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Xaverov.

  Do druhé poloviny jsme vstoupili poněkud vlažně a hosté hned z první akce prověřili naší obranu. Z pravé strany přišla přihrávka na volného útočníka Ďáblic, na kterého zívala odkrytá branka, vše uhasil včasným návratem a zblokováním střely až obránce Kruml. Další příležitosti hostujících hráčů většinou končili na velmi dobře chytajícím Sůvovi nebo dobře hrající obraně. Druhý poločas jsme hráli zodpovědně a vycházeli ze zajištěné obrany do rychlých protiútoků.

  V 57. minutě se na pravé straně uvolnil Jakl, přes střed hřiště si navedl míč k pokutovému území, kde našel Dominika Kovaříka, který umístěnou střelou k pravé tyči nedal brankáři hostí šanci a zvýšil na 2:0. Tento gól nám dodal potřebný klid na kopačky a hosté se do dalších šancí dostávali jen těžko. V 81. minutě se po levé straně opět protáhl Lenz, po pohledné kombinaci s Čáhou a Petrem Kovaříkem se ocitl před ďáblickým brankářem, obešel ho a s přehledem zakončil do prázdné branky a definitivně odrazil snahu hostů - 3:0. O pět minut později ještě trefily Ďáblice po rohovém kopu tyč xaverovské branky. Poté se již nic zásadního nestalo a Xaverov se tedy může radovat ze zisku tří bodů.

  Sestava

  Sůva - Kruml (87. Fialka), Ladomerský, Kaucký, Pospíšil (84. Donát) - Jakl (84. Vaníček), Lukeš, Kovařík D., Lenz - Kovařík P. (82. Švec), Skalický (80. Čáha)

  Branky

  • 3. 1:0 - Jakl
  • 57. 2:0 - Kovařík D.
  • 81. 3:0 - Lenz

  Hodnocení trenéra Davida Lukeše

  Výsledek vypadá jednoznačně, ale bylo to náročné utkání od první až do poslední minuty. Podařil se nám vstup do zápasu. Soupeř dobře kombinoval, v určitých fázích nám chyběla kvalitnější mezihra. Ve druhém poločase jsme byli trpěliví, vycházeli z obrany do rychlých protiútoků a nakonec se z toho zrodil výborný výsledek, který jsme mohli v závěru ještě několikrát zvýraznit.

  Děkuji všem za přístup a bojovnost a je to pro nás na začátek jarní sezóny důležitý krok k posunu do vyšších pater tabulky. Samozřejmě se sluší poděkovat také našim věrným fanouškům, kteří byli opět naším dvanáctým hráčem.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top