• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Vstup do nové sezóny se Xaverovu nepovedl

  29 / 8 / 2017

  SK Ďáblice B - SC XAVEROV 3:0 (1:0)

  Sestava: Sůva - Kruml, Matějček, Ladomerský, Jakl - Ulrych, Vaníček, Lebeda, Lenz - Čáha (63. Lukeš) - Kovařík (11. Rendla)

  První mistrovské utkání po letní pauze jsme sehráli za úmorného vedra na velmi dobře připraveném trávníku B týmu Ďáblic. V minulé sezóně jsme k úvodnímu utkání nastoupili také zde. Tentokrát jsme však odjížděli bez bodů.

  Zápas poznamenalo hned v 10. minutě zranění Petra Kovaříka, kterého v úvodu vystřídal nováček Rendla, který si tak připsal první start v xaverovském dresu. V prvním poločase měl Xaverov na kopačkách několik vyložených příležitostí. Z levé strany hrozil Lenz, který několikrát pronikl do pokutového území domácích, po jeho přihrávkách se však nikdo z červeno-černých nedokázal prosadit. Jednou byla střela zblokována, podruhé jsme pro změnu branku vůbec netrefili a napotřetí se zakončení také nevyvedlo. Domácí nás trápili zejména ze vysokého množství standardních situací po mnoha zbytečných faulech blízko šestnáctky. Trest přišel ve 41. minutě. Odražený míč z rohového kopu získal ďáblický záložník, který s přispěním teče překonal Sůvu a poslal domácí do poločasového vedení 1:0.

  Začátek druhého poločasu jsme bohužel totálně zaspali. Nejprve v 53. minutě jsme po domělém ofsajdu přestali hrát a následný útok domácích už Sůva nedokázal zachytit. O dvě minuty později bylo ještě hůře, když Ladomerský stáhl ďáblického hráče v našem pokutovém území a pískala se penalta, tu Ďáblice proměnily a zvýšili na 3:0. Po třetím direktu jsme domácí dostali pod tlak, vytvořili si šance, ale branku to nepřineslo. Utkání bylo poznamenáno také několika velice spornými verdikty rozhodčího, které jsme nelibě nesli a více než hře jsme se věnovali diskuzemi se sudím. S béčkem Ďáblic jsme tedy prohráli 0:3 a po prvním kole musíme v těch dalších zapracovat zejména v koncovce. Doufejme, že se to povede již v následujícím utkání s Hájemi, které sehrajeme v neděli v 10:15 na domácím hřišti.

  Komentář trenéra Davide Lukeše:

  Vstup do sezóny se nám nepovedl, domácí byli efektivnější a důraznější. O svém vítězství rozhodli v úvodu druhého poločasu, kdy během pěti minut dali dvě branky. Náš následný tlak a šance už na výsledku nic nezměnili. Pokud se nebudeme soustředit jen na hru, budeme mít v dalších kolech problémy. Nemůžu klukům upřít snahu, ale máme navíc a musíme přidat hlavně v útočné fázi.

  Více

  Ďáblice B - SC XaverovĎáblice B - SC XaverovĎáblice B - SC XaverovĎáblice B - SC XaverovĎáblice B - SC XaverovĎáblice B - SC Xaverov

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top