• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Vítězný závěr! Zasloužená výhra 6:2 nad týmem z Kačerova

  30 / 11 / 2016

  SC Xaverov Horní Počernice - SK GORDIC Praha Kačerov 6:2 (4:1)

  Sestava:

  Sůva – Ulrych (64. Kruml), Ladomerský, Matějček, Pospíšil – Jakl ml., Lukeš, Kaucký, Lenz (60. Morgenstern), Skalický (76. Fialka) – Kovařík P. (70. Klčo)

  Branky:

  6., 51., 62. Skalický, 16. Lukeš, 27. Matějček, 36. Jakl ml.

  V posledním zápase podzimní části sezony sehrál Xaverov velmi důležité utkání s Kačerovem, které rozhodovalo o konečném umístění v tabulce po polovině soutěže.

  Tento fakt si naši hráči plně uvědomovali a k zápasu přistoupili plně koncentrovaní a s odhodláním vyhrát za každou cenu.

  Od začátku zápasu se nám dařilo držet balon a poměrně slušně kombinovat. Naše útočné akce, byly výjimečně velmi účinné a dařilo se nám i v proměňování brankových příležitostí. Již po 16 minutách jsme vedli 2:0, kdy se ve vápnech soupeře prosadil nejprve Skalický a poté Lukeš. Hráče z Kačerova jsme k ničemu nepouštěli, což v nich vyvolávalo menší frustraci a začali hrát poměrně „od podlahy“. Nicméně to k žádné změně v obrazu hry nevedlo a po Skalického rohovém kopu ve 27. minutě to bylo již 3:0, kdy navýšil skóre Matějček chytrým obstřelem na zadní tyč. Ve 29. minutě soupeř snížil stav na 3:1 z přímého kopu, což byla jeho jediná střela na branku za celý první poločas. Do konce první půle jsme ještě přidali jednu branku zásluhou Tomáše Jakla, který nekompromisně proměnil přihrávku od skvěle hrajícího Lenze – 4:1.

  Druhý poločas probíhal v podobném duchu, hráči Xaverova drželi balon a kontrolovali hru. Soupeř se sice dostával do ojedinělých brejkových situací, které ale obránci ve spolupráci s brankařem Sůvou zdárně vyřešili. V 51. a v 62. minutě se znovu prosadil velmi aktivní Skalický, který tak v zápase nastřílel hattrick, a to dokonce ještě stihl neproměnit pokutový kop. V poslední minutě zápasu soupeř z Kačerova zkorigoval stav na konečných 6:2 střelou z 30 metrů.

  Tento výsledek znamená 11. příčku v tabulce se ziskem 11 bodů za 3 výhry a 2 remízy. V jarní části sezóny máme tedy co napravovat, především co se týče bodového zisku.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Poslední utkání sezóny jsme zvládli výborně, od začátku jsme hráli aktivně, výborně kombinovali a soupeře nenechali vydechnout. Ve druhém poločase jsme přidali další branky a utkání kontrolovali. Jsem rád, že se na hřiště dostali i všichni náhradníci. Škoda, že jsme nevyužili více našich šancí. Na jaře nás bude čekat hodně úsilí dostat se lepších pater tabulky, ale závěr sezóny jasně ukázal, že na to máme a je to v našich silách. Zároveň chci touto cestou poděkovat našim věrným fanouškům, byli tradičně naším dvanáctým hráčem a podporovali nás úžasně celou sezónu.

  Konečná tabulka po 13. kole soutěže.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top