• Klub market
 • Klubová zóna
 • Členská zóna
 • Fan zóna
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  A-TÝM

  Ve Vršovicích jsme neuspěli

  27 / 9 / 2016

  SK Union Vršovice B - SC Xaverov 3:2 (2:0)

  Sestava: Přibyl - Ulrych (46. Jakl), Matějček, Ladomerský, Kruml (79. Barták) - Lenz, Lukeš, Pospíšil (72. Morgenstern), Lebeda (46. Remeš) - Skalický, Kovařík D.

  Branky: 50. Skalický, 59. Kovařík D.

  Do Vršovic jsme zajížděli po dvou porážkách s jediným cílem - vyhrát.

  Na Unionu nás přivítal zřejmě jeden z nejhorších trávníků v Praze. Těžký hrbolatý a vysoký trávník nebyl předurčen ke kombinační hře. Domácí, kteří jsou s tímto povrchem sžití měli z počátku více ze hry a především nestárnoucí Šimr se mezi naší obranou prosazoval. V 19. minutě se právě on dostal do šance, ve které ho vychytal Přibyl. Z dorážky se však domácí prosadili a šli do vedení 1:0. Další branka přišla jen o několik minut později, když krásnou střelou do šibenice překonali vršovičtí Přibyla podruhé. Xaverov se do šancí dostával jen sporadicky a v prvním poločase si žádnou výraznější příležitost nevytvořil.

  Do druhé poloviny přišly dvě změny v naší sestavě. Hned po rozehrávce se řítil sám na branku Remeš, situaci ale nevyřešil dobře a stav se tedy neměnil. V 50. minutě měl druhou šanci, svoji střelou orazítkoval tyč, míč se k němu odrazil zpět, svoji přihrávkou naleznul Skalického, pro kterého nebyl problém snížit na 1:2. Za devět minut se po hezké akci prosadil i Dominik Kovařík a srovnal na 2:2. Již poněkolikáté jsme se tedy dokázali obdivuhodně vrátit zpět do zápasu. Bohužel přišlo rychlé vystřízlivění. O čtyři minuty poté se po nedůrazu v našem pokutovém území prosadil útočník Vršovic a překlopil skóre do stavu 3:2 pro domácí. Naši hráči si pak vytvořili příležitosti ke srovnání stavu, ale žádná nevedla k brance. Konec utkání byl poznamenán zkratem Ladomerského, který byl po úderu loktem vyloučen.

  Zápas tedy vyhráli domácí 3:2 a Xaverov tak stále čeká na zisk bodů.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Bohužel jsme opět bez bodu. Soupeř tvrdě trestá každou naši chybu. Dokážeme srovnat soupeřovo dvoubrankové vedení a vzápětí inkasujeme laciný gól. Takové momenty nás sráží. Je potřeba se dobře připravit na další utkání a vyvarovat se těchto momentů.

  Nejnovější zprávy A - Tým

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo-nac_v5_png
  websitemediaLogo-extraNegativeSpace.png
  logo-rovac_png
  logo-fotbalservis-v2_png
  PPL-zakladni barevne (CMYK).jpg
  veolia.jpg

  Hrdý partner mládeže

  Top