• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Utkání s Ďáblicemi jsme ve druhém poločase otočili a zaslouženě zvítězili

  16 / 9 / 2020

  Xaverov vs Ďáblice 3:2 (1:2)

  Sestava:

  Šereda – Kopič, Ladomerský, Matějček, Ulrych – Piták D. (78‘ Jašev), Tomšej, Lebeda, Piták K., Knyshov (Černý) – Kaucký (57‘ Herian O.)

  Branky:

  Piták K. 2x, Knyshov

  V domácím utkání proti soupeři z Ďáblic jsme nastoupili v dobrém rozpoložení a chtěli jsme navázat na předchozí zápasy. To se nám poměrně dařilo, drželi jsme balon na svých kopačkách a snažili se překonávat hostující defenzivu především pomocí kvalitních náběhů po křídlech. Bohužel jsme žádnou z vytvořených příležitostí neproměnili a soupeř nás potrestal po kvalitně zahrané standardní situaci. Na obdrženou branku jsme však zareagovali v hned z rozehrávky, kdy se po krásné kolmici za obranu střetl hostující brankař s Denisem Pitákem a pískala se penalta, kterou bezpečně proměnil Piták, tentokrát však Karel. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme za nerozhodného stavu, soupeř nás nachytal z další zahrávané standardky, kdy jsme 2x propadli v osobním souboji a soupeř nekompromisně „bodlem" zvýšil na 2:1 pro Ďáblice. 

  Druhý poločas měl jasný cíl pro domácí hráče – neobdržet již žádnou branku a utkání otočit ve svůj prospěch. Kluci tomu šli od první minuty naproti, byli aktivní a snažili se neustále využívat již zmiňovaných křídelních akcí. Soupeř šel navíc v 56. minutě do 10, kdy byl po samostatném úniku faulovaný Knyshov. Klíčový moment utkání byla situace z 65. minuty, kdy měly Ďáblice po centru ze strany jednoznačnou brankovou příležitost, ale hostující útočník minul odkrytou branku. Ihned z našeho protiútoku jsme získali druhý pokutový kop, který nastartoval náš obrat. Karel Piták opět bezpečně penaltu proměnil a v 77. minutě jsme obrat na 3:2 dokonali díky proměněnému úniku Knyshova. Fyzicky vyspělejší soupeř nás pak i v 10 hráčích zavřel v posledních minutách utkání do našeho pokutového území, nicméně naše defenziva již byla bezchybná.

  Komentář trenéra Ladomerského:

  V tomto utkání si myslím, že jsme byli fotbalovějším a lepším týmem a zaslouženě jsme dovedli utkání do vítězného konce. Ďáblice jsou vždycky velmi nepříjemným soupeřem a jsem rád, že jsme je po dlouhé době dokázali porazit. Škoda neproměněných šancí z úvodu utkání, průběh mohl být klidnější, nicméně velká pochvala pro celé mužstvo, že i nepříznivě vyvíjející se zápas dokázalo zvládnout a vyhrát. Další 3 body jsou velmi důležité, budeme je však chtít potvrdit v příštím zápase v Uhříněvsi, kde máme také negativní bilanci v posledních letech.

  Xaverov_Dablice8.jpegXaverov_Dablice7.jpegXaverov_Dablice6.jpegXaverov_Dablice5.jpegXaverov_Dablice4.jpegXaverov_Dablice3.jpegXaverov_Dablice2.jpegXaverov_Dablice1.jpeg

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top