SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

Oficiální webové stránky klubu

A-TÝM

Utkání s Ďáblicemi jsme ve druhém poločase otočili a zaslouženě zvítězili

16 / 9 / 2020

Xaverov vs Ďáblice 3:2 (1:2)

Sestava:

Šereda – Kopič, Ladomerský, Matějček, Ulrych – Piták D. (78‘ Jašev), Tomšej, Lebeda, Piták K., Knyshov (Černý) – Kaucký (57‘ Herian O.)

Branky:

Piták K. 2x, Knyshov

V domácím utkání proti soupeři z Ďáblic jsme nastoupili v dobrém rozpoložení a chtěli jsme navázat na předchozí zápasy. To se nám poměrně dařilo, drželi jsme balon na svých kopačkách a snažili se překonávat hostující defenzivu především pomocí kvalitních náběhů po křídlech. Bohužel jsme žádnou z vytvořených příležitostí neproměnili a soupeř nás potrestal po kvalitně zahrané standardní situaci. Na obdrženou branku jsme však zareagovali v hned z rozehrávky, kdy se po krásné kolmici za obranu střetl hostující brankař s Denisem Pitákem a pískala se penalta, kterou bezpečně proměnil Piták, tentokrát však Karel. Když už se zdálo, že do kabin půjdeme za nerozhodného stavu, soupeř nás nachytal z další zahrávané standardky, kdy jsme 2x propadli v osobním souboji a soupeř nekompromisně „bodlem" zvýšil na 2:1 pro Ďáblice. 

Druhý poločas měl jasný cíl pro domácí hráče – neobdržet již žádnou branku a utkání otočit ve svůj prospěch. Kluci tomu šli od první minuty naproti, byli aktivní a snažili se neustále využívat již zmiňovaných křídelních akcí. Soupeř šel navíc v 56. minutě do 10, kdy byl po samostatném úniku faulovaný Knyshov. Klíčový moment utkání byla situace z 65. minuty, kdy měly Ďáblice po centru ze strany jednoznačnou brankovou příležitost, ale hostující útočník minul odkrytou branku. Ihned z našeho protiútoku jsme získali druhý pokutový kop, který nastartoval náš obrat. Karel Piták opět bezpečně penaltu proměnil a v 77. minutě jsme obrat na 3:2 dokonali díky proměněnému úniku Knyshova. Fyzicky vyspělejší soupeř nás pak i v 10 hráčích zavřel v posledních minutách utkání do našeho pokutového území, nicméně naše defenziva již byla bezchybná.

Komentář trenéra Ladomerského:

V tomto utkání si myslím, že jsme byli fotbalovějším a lepším týmem a zaslouženě jsme dovedli utkání do vítězného konce. Ďáblice jsou vždycky velmi nepříjemným soupeřem a jsem rád, že jsme je po dlouhé době dokázali porazit. Škoda neproměněných šancí z úvodu utkání, průběh mohl být klidnější, nicméně velká pochvala pro celé mužstvo, že i nepříznivě vyvíjející se zápas dokázalo zvládnout a vyhrát. Další 3 body jsou velmi důležité, budeme je však chtít potvrdit v příštím zápase v Uhříněvsi, kde máme také negativní bilanci v posledních letech.

Xaverov_Dablice8.jpegXaverov_Dablice7.jpegXaverov_Dablice6.jpegXaverov_Dablice5.jpegXaverov_Dablice4.jpegXaverov_Dablice3.jpegXaverov_Dablice2.jpegXaverov_Dablice1.jpeg

Nejnovější zprávy A - Tým

"Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

logo městská část praha 20_png
praha-logo-gif_566x566_gif
prazsky-fotbalovy-svaz
logo-nac_v5_png
logo-rovac_png
logo-fotbalservis-v2_png
logo-gmmedia_png

Hrdý partner mládeže

Top