• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Tři góly na hřišti Tempa na body nestačily

  15 / 11 / 2016

  FC Tempo Praha „B“ - SC Xaverov 5:3 (2:1)

  Sestava:
  Sůva – Ulrych (79. Kruml), Ladomerský, Matějček, Pospíšil – Jakl ml. (75. Morgenstern), Lukeš (82. Topol), Kaucký, Skalický, Lenz – Kovařík P. (75. Klčo S.)

  Branky:
  43. Kaucký, 59. Lenz, 77. Skalický

  K předposlednímu podzimnímu zápasu jsme zavítali na hřiště FC Tempo Praha B, které okupuje 5. místo soutěže a útočí na přední příčky. Naopak Xaverov se potácí s podzimními nezdary a tudíž nyní bojuje o každý získaný bod. Zápas se odehrál na velmi kvalitní umělé trávě pod umělým osvětlením, což bylo pro některé naše hráče novinkou a zajímavým zpestřením.

  Utkání začalo bohužel naší podzimní „klasikou“. Po 2-3 nevyužitých slibných situacích v pokutovém území soupeře jsme inkasovali ve 12. minutě první branku. Po křídelní akci soupeře se balon dostal do našeho pokutového území, kde si ho po nedůrazu našich bránících hráčů našel hráč soupeře a s přehledem ho uklidil za záda Sůvy. Od tohoto okamžiku převzal soupeř iniciativu, držel balon a připravoval si postupný útok. Ten přišel hned 3 minuty po první obdržené brance, kdy si za záda našich obránců seběhl útočník Tempa a tváří v tvář našemu brankaři se nemýlil – 2:0. Domácí nadále více drželi balon a především jejich hra po křídlech byla velmi nebezpečná. Nicméně do dalších brankových příležitostí jsme domácí hráče do poločasu nepustili a naopak nám se podařilo zkorigovat stav na 2:1, kdy se po individuální akci trefil Kaucký.

  Do druhého poločasu jsme vstoupili velmi aktivně a hned v prvních minutách jsme měli vyloženou brankovou příležitost, při které se zaskvěl brankář domácích. V prvních 10 minutách jsme byli jasně lepším týmem a šli jsme si za vyrovnáním. Bohužel se opět ukázalo, jak se rozhodují naše podzimní utkání – důrazem v pokutovém území. V 55' minutě se po nenápadné situaci domácích dostal balon do našeho pokutového území, kde si ho našel důrazný útočník a hlavou uklidil balon pod břevno naší branky – 3:1. Po této brance jsme zjednodušili hru a snažili jsme se dostat přímočaře na polovinu soupeře. Po jednom z faulů na polovině hřiště a dlouhém centru do pokutového území vyhrál Kaucký hlavičkový souboj a připravil tak brankovou příležitost pro Lenze, který byl neomylný – 3:2. Tato branka nám opět vlila krev do žil a oživila naději na bodový úspěch. Bohužel ihned vzápětí po našich chybách v rozehrávce ve středu hřiště se soupeř dostal znovu do dvoubrankového a následně tříbrankového vedení. V závěru utkání se podařilo už jen korigovat stav Skalickému na konečných 5:3.

  Tento zápas bohužel opět ilustroval většinu podzimních klání, kdy jsme velmi brzy inkasovali a poté zápas neúspěšně doháněli ve druhém poločase.

  V posledním zápase přivítáme v domácím prostředí souseda z druhé poloviny tabulky SK Gordic Praha Kačerov, kdy se bude bojovat o pomyslných 6 bodů a o konečné umístění po podzimní části soutěže.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Utkání se těžko hodnotí, dáme venku tři branky a přesto nemáme ani bod. Útok předčil obrany, ta naše měla hodně okének. Ve druhém poločase jsme byli blízko vyrovnání, pak ale přišla zlomová čtvrtá branka a domácí si již vítězství pohlídali.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top