• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Rozhovor do Hornopočernického zpravodaje

  1 / 2 / 2016

  FOTBAL NA XAVEROVĚ JDE STÁLE DOPŘEDU

  SC XAVEROV funguje již od roku 1920 na stejném místě, avšak za posledních pár let se u něj vystřídalo již několik vlastníků, což ne vždy mělo na hráče i rozvoj klubu samotného zrovna blahodárný vliv. Dnes však klub doslova vzkvétá a má za sebou skvělou část sezóny.

  Xaverovský fotbal prakticky zanikl odchodem pana Tomiho, který ho prodal Žižkovu. Když se začalo opět mluvit o prodeji, zájem projevila MČ Horní Počernice, avšak kvůli nezbytným a zdlouhavým krokům, které MČ musí podniknout před prodejem, jako je schválení radou, audity. Žižkov kývl na rychlou nabídku od pana Řebíčka ze Slavie a tak byl v posledních třech letech majitelem klub sešívaných.

  Učí se od profíků

  Během doby působení Viktorie Žižkov zde fungovala jen jedna přípravka a muži na tom také nebyli nejlépe, avšak za poslední dobu zde udělali obrovský kus práce a díky náborům a  skvělé práci s  mládeží dnes po hřišti běhá 166 dětí a 16 trenérů. Dokonce jsou dnes ve stádiu, kdy žádné nábory nemohou pořádat, jelikož již nemají prostory pro další trénování. „Máme tady šéftrenéra Karla Pitáka, který má obrovskou zásluhu na rozvoji mládežnického fotbalu. Dokáže skvěle skloubit odborné znalosti s praxí a jako profesionální fotbalista ví, jak je důležitá práce s mládeží. Děti v něm mají vzor a vzhlíží k němu,“ prozradil nám sportovní manažer klubu Svatopluk Malina. Výsledky dětí opravdu mluví za vše. Čtyři týmy z pěti dnes hrají prestižní pražskou soutěž Elite. Mladší žáci vedou svou skupinu, přípravky 2005 jsou na čtvrtém místě, přípravky 2006 na prvním místě bez ztráty bodu, přípravka 2007 je také na prvním místě, přípravka 2008 na čtvrtém a přípravka 2009 na osmém místě. „Druhým rokem hrajeme se všemi ročníky v létě Ondrášovka cup, kde hrají ligové mančafty a naše 2006 skončili na 3. místě, loni dokonce na 2. místě, kdy ve finále prohráli se Zbrojovkou Brno,“dodal pan Malina. Dostanou se do 1. třídy? V ý b o r n o u práci předvádí i  mužstvo mužů, které se dříve „plácalo“ ve třetí třídě, dnes obsazují přední příčky ve druhé skupině, kdy za celou podzimní část sezony ještě neprohráli. Jen v posledním zápase nasázeli Vinoři hned sedm branek, zatímco jejich síť se ani nezavlnila. Pokud vše půjde takto dál, mají šanci se dostat do 1. třídy. To však kromě vysokých nároků na výkonnost hráčů s sebou nese i vyšší finanční nároky. „Jít do první třídy, tak je to finančně zatím dost na hraně. Na to už bychom potřebovali nějakého sponzora, či mecenáše, který by nám pomohl,“ posteskl si pan Malina a dodává: „Zatím nám hodně pomáhá současné vedení městské části, díky nimž se nám daří shánět finance pro chod klubu. Rád bych jim za vše touto cestou poděkoval.“ Zajímavostí je, že klub má i  svůj fan club, kde je dnes již 18 fanoušků, kteří podporují fotbalisty a jezdí s nimi na zápasy. I u široké veřejnosti je zájem o xaverovský fotbal velký, na zápasy chodí okolo 250 – 300 lidí. Žádné velké cíle si do další sezony nedávají, dobře vědí, že vše záleží na momentálním zdravotním stavu hráčů i celkové kondici a rádi by jen zapracovali na lepší výkonnosti.

  Rozhovor použit z Hornopočernického zpravodaje, Lenka Bartáková, redaktorka.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top