Muži

Na domácí půdě jsme si poradili se Šeberovem a získali další tři body!

6 / 6 / 2016

SC Xaverov HP - AFK Olympia Šeberov 6:2 (2:1)

Do utkání se Šeberovem jsme vstoupili velmi dobře a už po třech minutách, kdy Tomáš Jakl nalezl svou přihrávkou Kauckého, který si v samostatném úniku poradil a poslal Xaverov do vedení. Už v 15. minutě však bylo vyrovnáno. Nedůrazný Jakl se nechal odstavit od balónu a záložník hostů poté našel ve vápně nehlídaného šeberovského útočníka, který vyrovnal. Do konce poločasu jsme měli územní převahu, ale šance, které jsme si vytvořili jsme nedokázali využít. Až ve 42. minutě se prosadil střelec Skalický.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem pojistit naše vedení. V 55. minutě se do vápna hostů dostal levý obránce Jakl, v úniku byl faulován a Xaverov dostal možnost zahrávat pokutový kop. V minulém kole se jako exekutor osvědčil stoper David Matějček, ten se k zahrávání postavil i tentokrát a opět se nemýlil a navýšil naše vedení na 3:1. Další dva góly přidal do sedmdesáté minuty Skalický a zopakoval hattrick z předminulého zápasu s Bohnicemi. O dvě minuty později se ještě dokázali po nepozornosti naší obrany prosadit hosté, kteří snížili na 5:2. Konečnou podobu výsledku dal střídající Stanislav Klčo, který vstřelil gól po šesti minutách pobytu na hřišti.

S nepříjemným soupeřem jsme si poradili i podruhé v sezóně a ze vzájemných zápasů jsme vytěžili maximální počet šesti bodů.

Sestava: Klčo J. (62. Brejcha) - Ulrych, Kovařík P. (66. Habrun), Matějček, Jakl ml. - Topol (76. Klčo S.), Lukeš, Ladomerský, Kovařík D. - Skalický (80. Petřík), Kaucký (76. Donát)

Branky: 42., 62. a 70. Skalický, 3. Kaucký, 55. Matějček z pen., 82. Klčo S.