• Klub market
 • Klubová zóna
 • Členská zóna
 • Fan zóna
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  A-TÝM

  Na Chodově jsme na body nedosáhli

  25 / 10 / 2016

  TJ JM Chodov - SC Xaverov 5:1 (2:1)

  Sestava: Sůva - Jakl, Matějček, Kovařík P., Ulrych - Remeš (65. Kovařík D.), Pospíšil (59. Lebeda), Kaucký (78. Fialka), Kruml (69. Topol) - Morgenstern, Skalický

  Branky: 7. Skalický

  Na Chodov jsme přijížděli po remíze s ČZU s cílem překvapit. Domácí byli jasným favoritem vzhledem k aktuální formě i postavení v tabulce. Naši hráči však chodovské dokázali dokonale zaskočit. Aktivní hra a napadání přinesly po nedorozumění obrany šanci Kauckého, který vyslal z 25 metrů výbornou střelu, kterou zastavilo až břevno. Po odrazu se míč dostal k chodovskému obránci, kterého obral Skalický a tváří v tvář brankáři se nemýlil a poslal nás do vedení 1:0! Výborný start do utkání jsme prokazovali i nadále a domácí jsme tím očividně zaskočili. Žádnou ze slibných příležitostí jsme ale bohužel nezužitkovali. A tak přišel na řadu Chodov a jeho neuvěřitelná útočná síla. Po akci z pravé strany se dostal míč k nejlepšímu hráči domácích Bukačovi, který se nemýlil a srovnal stav na 1:1. Xaverov se však i po inkasované brance dál snažil a byl Chodovu velmi vyrovnaným soupeřem. Nicméně fotbal se hraje na góly, a tak další přišel po nedůrazu v našem pokutovém území, kdy ukrytou střelou překonali domácí bezmocného Sůvu a otočili stav zápasu na 2:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

  Druhý poločas začal jako minulý zápas hrůzostrašně. 47. minuta, Rohový kop, hlavička Bukače a 3:1 pro Chodov. Naše hráče tato rychlá branka poněkud srazila a nebyli schopní se dostat do vážnější šance jako se jim to dařilo v prvním poločase. V 73. minutě zkompletoval hattrick Bukač a dokázal, že je pro domácí rozdílovým hráčem, my jsme si s ním dnes bohužel nedokázali poradit. V 82. minutě přidali ještě pátou branku a zpečetili konečný stav 5:1. Ten je pro nás za předvedenou hru možná až příliš krutý. Na druhou stranu Chodov nám jasně předvedl bojovnost v pokutovém území a efektivní proměňování šancí, ve kterém se musíme rapidně zlepšit. Druhé venkovní utkání v řadě bude mít opět přívlastek “záchranářské”. V sobotu 29. října se v Uhříněvsi střetneme s Benicemi.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Utkání jasně ukázalo, že zápasy se rozhodují v pokutovém území, tam byli domácí úspěšnější. Domácí měli také okénka v obraně, ale ty mi nepotrestali a navíc pokud dostaneme dvě branky po standardních situacích a sami z množství těchto situací nic nevytěžíme, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Jsme v nich málo agresivní a nedůslední. Výsledek je pro nás krutý, v poli jsme sehráli vyrovnaný zápas. Nás fotbal musí bolet, v tom musíme přidat.

  Nejnovější zprávy A - Tým

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo-nac_v5_png
  websitemediaLogo-extraNegativeSpace.png
  logo-rovac_png
  logo-fotbalservis-v2_png
  PPL-zakladni barevne (CMYK).jpg
  veolia.jpg

  Hrdý partner mládeže

  Top