• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Kluci na jaře soutěž s přehledem zachrání, věří Matějček

  15 / 12 / 2016

  V podzimní části odehrál dvaadvacetiletý David Matějček celkem 990 minut. Nastoupil v 11 z celkových 13 zápasů a byl šéfem obranné řady Xaverova. V následující polovině sezóny však bude z důvodu studijního pobytu v Soulu týmu chybět. V rozhovoru pro xaverovský web zhodnotil premiérové působení v I. B třídě.

  Jak velký je rozdíl mezi II. třídou, kterou jsme hráli loni a I. B třídou, do které jsme postoupili?

  Rozdíl vnímám hlavně ve vyrovnanosti soupeřů. V nižší soutěži jsme narazili na 3-4 kvalitnější soupeře, se kterými jsme si to rozdali o postup. Nyní v I. B třídě jsou soupeři jednoznačně vyrovnanější, což dokládají i výsledky. V průběhu podzimu jsme mohli vidět, že i celky s aktuálně nižším tabulkovým postavením pravidelně sbírají body se soupeři z vyšších míst tabulky.

  Jak hodnotíš podzimní část sezóny?

  Jednoznačně neúspěšně. Hlavně co se týče výsledků a postavení v tabulce. Řekl bych, že naším největším problémem podzimní části jsme byli my sami. Branek, které jsme soupeřům darovali pouze po našich hloupých chybách, bylo opravdu více než dost. Když se k tomu přidal další problém v podobě důrazu v pokutových územích, jak v útočném, tak v obranném, vzejde z toho aktuální tabulkové postavení. Kolikrát při nás bohužel nestála i někdy potřebná dávka fotbalového štěstí. Z mého pohledu máme dobře poskládaný tým, jak z nás mladších kluků, tak ze zkušených fotbalistů. Atmosféra je v celém klubu super, tréninky nás baví, jsme jedna parta. Navíc takovou podporu od fanoušků, jakou máme my, nemají soupeři ani ve vyšších soutěžích. Tím více mě mrzí, jak podzim ve výsledku dopadl, nicméně jsem pevně přesvědčen, že jarní část sezony bude výrazně úspěšnější.

  Během sezóny se u tebe ve stoperské dvojici vystřídali celkem 4 hráči. Jsi zvyklý na takovou rotaci?

  Stabilní stoperská dvojice je typická zejména pro vyšší soutěže. Samozřejmě se mi hraje lépe, když vedle sebe mám stopera, se kterým mám něco odkopáno a jsou mezi námi určité automatizmy. Nicméně vedle mě se vystřídali zkušení fotbalisté (David Lukeš, Marek Ladomerský, Petr Kovařík a Tomáš Pospíšil), kteří mají něco odkopáno ve vyšších soutěžích, tudíž mi nedělalo problém hrát ani s jedním z nich. Nemyslím si, že právě tohle byl ten největší kámen úrazu v naší obranné hře.

  Jaké zápasy z podzimní části sezóny hodnotíš jako nejpovedenější?

  Jednoznačně vítězné zápasy s Hájemi, Benicemi a s Kačerovem. V těchto zápasech jsme neudělali žádné fatální individuální chyby a podařilo se nám proměnit alespoň některé z mnoha vytvořených brankových příležitostí. Herně jsme odehráli více dobrých zápasů, ale bohužel se špatným koncem pro nás. V zápasech s Ďáblicemi a s ČZU jsme ztratili výhru v poslední minutě. Další 3 zápasy jsme prohráli o jednu branku. V těchto zápasech jsme měli jednoznačně uhrát více bodů.

  Náš tým inkasoval velké množství gólů (37), čemu to přikládáš?

  Je pravda, že jsme inkasovali opravdu velké množství branek. Samozřejmě nějaké branky jsme obdrželi po hezkých akcích soupeře, ale větší množství obdržených branek je spojeno s našimi chybami, které se neustále opakovaly. Fotbal je o chybách a my jich na podzim udělali opravdu až příliš. Ať už to byly zbytečné ztráty v přechodové fázi, individuální chyby nebo špatně hlídané standardní situace. Navíc je opravdu až k neuvěření, že téměř každá naše chyba byla potrestána.

  Je pravda, že zápas s Kačerovem byl pro tebe pravděpodobně posledním v této sezóně? Myslíš, že se spoluhráčům povede udržet v soutěži i bez tebe?

  Ano, je to pravda. V polovině února odjíždím na čtyřměsíční studijní pobyt na národní univerzitu v Soulu. Jsem na 100 % přesvědčený, že kluci na jaře soutěž s přehledem zachrání i beze mě. Zimní pauza je poměrně dlouhá na to, abychom se důkladně připravili na jarní část sezony a všem ukázali, že smolný podzim je za námi. Xaverov přece nepatří v žádné kategorii a soutěži na spodní příčky tabulky.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  logo[1].png
  partyday-logo.png
  SportFotbalLogo.png

  Hrdý partner mládeže

  Top