2 / 11 / 2016

TJ Sokol Benice - SC Xaverov 0:4 (0:0)

Sestava: Sůva - Ulrych, Lukeš (79. Topol), Matějček, Pospíšil (85. Kruml) - Mihok (72. Jakl), Lebeda, Lenz (70. Morgenstern), Kovařík D. - Skalický (83. Fialka), Kovařík P.

Branky: 47. Kovařík P., 61. Skalický, 66. Kovařík D., 79. Jakl

Černá série prolomena! Na hřišti v Uhříněvsi jsme proti Benicím vyhráli 4:0, a tak jsme si po zápase konečně mohli zařvat a oslavit cenné vítězství!

Video na FB.

V sobotu 29. října jsme v Uhříněvsi na umělé trávě nastoupili proti Benicím.

Jednalo se o další z řady důležitých utkání s mužstvem, které bylo sousedem v tabulce. Po prohře na Chodově, kde jsme však herně podali dobrý výkon jsme do tohoto utkání šli pro tři body. Od počátku jsme byli lepším týmem na hrací ploše a domácí jsme po celých 90 minut nepustili do výraznější příležitosti. Do sestavy se po dlouhé odmlce vrátil hrající trenér a kapitán David Lukeš, který řídil celou hru z pozice stopera. Tento návrat dodal týmu potřebný klid a dle toho vypadala i předvedená hra. Netradičně na hrotu útoku pak nastoupil od začátku obránce Petr Kovařík. Ve 32. minutě mohli naši fanoušci spolu s hráči oslavovat vstřelenou branku. Oslavy byly ale bohužel předčasné, jelikož skórující Lebeda se v době přihrávky nacházel v ofsajdové pozici. V prvním poločase jsme měli ještě několik slibných příležitostí, brankáře Benic ale Lenz ani oba Kovaříkové nepřekonali. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 0:0.

S vědomím lepších druhých poločasů jsme měli opět vynikající vstup do další poloviny. Ve 47. minutě se po několika odrazech v pokutovém území prosadil střelou Petr Kovařík a poslal Xaverov do vedení. Tento gól nás výrazně uklidnil a bylo jasně vidět, kdo je na hřišti pánem. V 61. minutě se po krásné kombinaci prosadil kanonýr Skalický. Hned pět po něm se trefil také Dominik Kovařík a nikomu nedovolil pochybovat o tom, kdo si odveze tři body. Poté se hra vyrovnala a ani jedno z mužstev nehýřilo přílišnou aktivitou. V 79. minutě si ještě po zaspání benické obrany našel míč v pokutovém území Jakl a hlavou zpečetil konečný stav na 4:0! Poté se utkání pouze dohrávalo. V 90. minutě se ještě zbytečně nechal vyloučit domácí obránce, když po odehrání míče nesmyslně kopnul přes kotníky Morgensterna.

Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího jsme tedy mohli slavit teprve druhé vítězství v právě probíhající sezóně. Po velmi dobrém týmovém výkonu jsme si odvezli tři důležité body.