• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Muži

  Černá série prolomena!

  2 / 11 / 2016

  TJ Sokol Benice - SC Xaverov 0:4 (0:0)

  Sestava: Sůva - Ulrych, Lukeš (79. Topol), Matějček, Pospíšil (85. Kruml) - Mihok (72. Jakl), Lebeda, Lenz (70. Morgenstern), Kovařík D. - Skalický (83. Fialka), Kovařík P.

  Branky: 47. Kovařík P., 61. Skalický, 66. Kovařík D., 79. Jakl

  Černá série prolomena! Na hřišti v Uhříněvsi jsme proti Benicím vyhráli 4:0, a tak jsme si po zápase konečně mohli zařvat a oslavit cenné vítězství!

  Video na FB.

  V sobotu 29. října jsme v Uhříněvsi na umělé trávě nastoupili proti Benicím.

  Jednalo se o další z řady důležitých utkání s mužstvem, které bylo sousedem v tabulce. Po prohře na Chodově, kde jsme však herně podali dobrý výkon jsme do tohoto utkání šli pro tři body. Od počátku jsme byli lepším týmem na hrací ploše a domácí jsme po celých 90 minut nepustili do výraznější příležitosti. Do sestavy se po dlouhé odmlce vrátil hrající trenér a kapitán David Lukeš, který řídil celou hru z pozice stopera. Tento návrat dodal týmu potřebný klid a dle toho vypadala i předvedená hra. Netradičně na hrotu útoku pak nastoupil od začátku obránce Petr Kovařík. Ve 32. minutě mohli naši fanoušci spolu s hráči oslavovat vstřelenou branku. Oslavy byly ale bohužel předčasné, jelikož skórující Lebeda se v době přihrávky nacházel v ofsajdové pozici. V prvním poločase jsme měli ještě několik slibných příležitostí, brankáře Benic ale Lenz ani oba Kovaříkové nepřekonali. Do kabin se tedy šlo za nerozhodného stavu 0:0.

  S vědomím lepších druhých poločasů jsme měli opět vynikající vstup do další poloviny. Ve 47. minutě se po několika odrazech v pokutovém území prosadil střelou Petr Kovařík a poslal Xaverov do vedení. Tento gól nás výrazně uklidnil a bylo jasně vidět, kdo je na hřišti pánem. V 61. minutě se po krásné kombinaci prosadil kanonýr Skalický. Hned pět po něm se trefil také Dominik Kovařík a nikomu nedovolil pochybovat o tom, kdo si odveze tři body. Poté se hra vyrovnala a ani jedno z mužstev nehýřilo přílišnou aktivitou. V 79. minutě si ještě po zaspání benické obrany našel míč v pokutovém území Jakl a hlavou zpečetil konečný stav na 4:0! Poté se utkání pouze dohrávalo. V 90. minutě se ještě zbytečně nechal vyloučit domácí obránce, když po odehrání míče nesmyslně kopnul přes kotníky Morgensterna.

  Po závěrečném hvizdu hlavního rozhodčího jsme tedy mohli slavit teprve druhé vítězství v právě probíhající sezóně. Po velmi dobrém týmovém výkonu jsme si odvezli tři důležité body.

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Konečně se nám podařilo zastavit nepříjemnou sérii a hlavně mě potěšil náš výkon. Z naší hry jsem měl dobrý pocit, soupeře jsme do ničeho nepustili a sami si vytvořili dostatek příležitostí, ale začali je proměňovat až druhý poločas. Je potřeba teď navázat na výsledek i výkon a ve zbytku podzimní části získat co nejvíce bodů.

  Nejnovější zprávy Muži

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  logo[1].png
  partyday-logo.png
  SportFotbalLogo.png

  Hrdý partner mládeže

  Top