Komentáře k víkendovým zápasům

A tým

SC Xaverov 7:0 Hostivař

Komentář kapitána Davida Matějčka:

Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem - nechat 3 body doma a naladit se na příští zápas s vedoucím celkem tabulky. Od začátku jsme s klukama byli správně nastavení, byli jsme silní na balonu a využili jsme taktiky soupeře. Čekali jsme, že budeme hrát do plných, nicméně Hostivař překvapivě nikam nezalezl a snažil se na nás spouštět presink a musím říct, že nám to skvěle vyhovovalo. Na vlastní polovině jsme se nebáli hrát, soupeře jsme si pustili níže a využívali jsme právě toho, že soupeř není zaparkovaný na své polovině. Kluci nahoře tak měli spoustu volného prostoru, měli jsme skvělé a rychlé náběhy a dostávali jsme se často do zakončení.

Za mě jsme zápas zvládli velice dobře, v týdnu budou tréninky v dobré náladě a těšíme se na příští zápas v Dubči. Přijďte nás podpořit, budeme se snažit navázat na jarní výkony a znovu bodovat.

Starší dorost

SC Xaverov 4:0 Praga

Komentář trenéra Libora Neufuse:

Chtěli jsme odčinit nepodařený zápas z minulého týdne a to se povedlo. V sestavě se šesti kluky z MD, kteří opět zahráli výborně, jsme byli po většinu zápasu fotbalovější než soupeř. Dlouho jsme se ale nemohli prosadit ve vápně, kam jsme se dostávali hlavně ze stran a z mnoha standardek. Při několika šancích soupeře nás podržel golmánek a v poslední třetině zápasu jsme tlak přetavili konečně i do skóre. Většinou nehodnotím jednotlivce, ale tentokrát musím vyzvednout skvělý výkon Luky Mariče!