Víkendové zápasy pohledem trenérů

A tým

SC Xaverov 2:3 Vršovice

Komentář trenéra Marka Ladomerského:

Důležitý zápas o čelo tabulky nám moc nevyšel. Soupeř, který hraje jednoduše, nakopává dlouhé míče do těla na vysokého hrotového útočníka, popřípadě balóny létající až za obranu a s tím jsme si v zápase neporadili. 26. minuta dlouhý balón a soupeř využil špatného postavení naší zadní řady a špatné komunikaci s brankářem a míč lobem uklidil do odkryté branky 0:1. Nám se nedaří rychle kombinovat a trhat náběhy jejich obranu, až těsně před koncem poločasu si pomáháme dobře zahraným trestným kopem - Robert Sládek 1:1.

Do druhého poločasu jsme chtěli jít s tím, že budeme klidnější na míči s dobrým pohybem a zlepšenou kombinací. V 62. minutě se nám povedla krásná akce, po centru R. Sládka z levé strany a přesné hlavičce M. Honky jsme vedli 2:1. Jenže hned po rozehrání a po našem laxním bránění soupeř jednoduše vyrovnává na 2:2. Za další 3 minuty si neporadíme s jednoduchým nákopem do obrany a stav se rychle mění na 2:3 v náš neprospěch. Do konce utkání si vypracujeme 2-3 pološance, ze kterých ani nevystřelíme. Škoda, že jsme tento zápas nezvládli a první místo se nám vzdálilo na 5 bodů. Do konce soutěže zbývá ještě 5 kol, nic není úplně ztracené.

Starší dorost

Zličín 3:2 SC Xaverov

Komentář trenéra Libora Neufuse:

Už po několikáté v této sezoně těsná prohra v zápase, který jsme měli zvládnout. Soupeř měl hru postavenou na důrazu a rychlosti několika hráčů, my chtěli kombinovat a prosadit se naším fotbalem. To se nám víceméně první půli dařilo, ale chyběl nám větší pohyb bez míče a zodpovědnost při návratu do defenzívy. Šli jsme zaslouženě do vedení, bohužel v nastavení prvního poločasu jsme vypadli z role a soupeř v rozmezí 2 minut zápas otočil. Do druhého poločasu jsme chtěli zvýšit aktivitu, což vedlo k našemu vyrovnání. Takřka vzápětí však domácí opět odskočili o gól z jednoho rychlého protiútoku. Tlačili jsme se opět do vyrovnání, ale naše další šance zůstaly nevyužité.