• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Víkendové zápasy pohledem trenérů

  A tým 

  SC Xaverov 2:3 Vršovice

  Komentář trenéra Marka Ladomerského:

  Důležitý zápas o čelo tabulky nám moc nevyšel. Soupeř, který hraje jednoduše, nakopává dlouhé míče do těla na vysokého hrotového útočníka, popřípadě balóny létající až za obranu a s tím jsme si v zápase neporadili. 26. minuta dlouhý balón a soupeř využil špatného postavení naší zadní řady a špatné komunikaci s brankářem a míč lobem uklidil do odkryté branky 0:1. Nám se nedaří rychle kombinovat a trhat náběhy jejich obranu, až těsně před koncem poločasu si pomáháme dobře zahraným trestným kopem - Robert Sládek 1:1.

  Do druhého poločasu jsme chtěli jít s tím, že budeme klidnější na míči s dobrým pohybem a zlepšenou kombinací. V 62. minutě se nám povedla krásná akce, po centru R. Sládka z levé strany a přesné hlavičce M. Honky jsme vedli 2:1. Jenže hned po rozehrání a po našem laxním bránění soupeř jednoduše vyrovnává na 2:2. Za další 3 minuty si neporadíme s jednoduchým nákopem do obrany a stav se rychle mění na 2:3 v náš neprospěch. Do konce utkání si vypracujeme 2-3 pološance, ze kterých ani nevystřelíme. Škoda, že jsme tento zápas nezvládli a první místo se nám vzdálilo na 5 bodů. Do konce soutěže zbývá ještě 5 kol, nic není úplně ztracené.

  Starší dorost

  Zličín 3:2 SC Xaverov

  Komentář trenéra Libora Neufuse:

  Už po několikáté v této sezoně těsná prohra v zápase, který jsme měli zvládnout. Soupeř měl hru postavenou na důrazu a rychlosti několika hráčů, my chtěli kombinovat a prosadit se naším fotbalem. To se nám víceméně první půli dařilo, ale chyběl nám větší pohyb bez míče a zodpovědnost při návratu do defenzívy. Šli jsme zaslouženě do vedení, bohužel v nastavení prvního poločasu jsme vypadli z role a soupeř v rozmezí 2 minut zápas otočil. Do druhého poločasu jsme chtěli zvýšit aktivitu, což vedlo k našemu vyrovnání. Takřka vzápětí však domácí opět odskočili o gól z jednoho rychlého protiútoku. Tlačili jsme se opět do vyrovnání, ale naše další šance zůstaly nevyužité.

  Mladší dorost

  Dukla JM 2:3 SC Xaverov

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Hrál se rychlý, útočný fotbal. Domácí praktikovali jednoduchý rychlý přechod, dlouhé přihrávky za obranu, ve své sestavě měli hodně vysokých hráčů, rychlá křídla, na jaře dávají hodně branek, ale zároveň hodně inkasují. Hráli jsme proto ve středním bloku a chtěli využít jejich otevřené obrany, první poločas se to dařilo nadmíru a dali jsme tak obě naše branky. Nemohli jsme hrát v nejsilnější sestavě z důvodu nemocí, do toho jeden z nejdůležitějších hráčů po poločase jel na hokej.

  Druhý poločas domácí zvýšili aktivitu, přesto jsme přidali třetí branku a vypadalo to, že utkání v klidu dohrajeme. Přišla pak špatná malá domů hlavou, soupeř to využil a snížil. Do toho odstoupil další důležitý hráč kvůli zranění, takže jsme dohrávali v hodně improvizované sestavě, měli jsme už pak jen jednoho hráče na střídání, i když přišlo dokonce snížení na rozdíl jedné branky a domácí v závěru hodně kousali, zvládli jsme to a kluci si vítězství po zápase náležitě užili a moc jsem jim to za předvedený výkon přál. Všichni zaslouží pochvalu, hlavně střídající hráči nám dnes pomohli a udrželi náš tým ve hře.

  Starší žáci U15

  SC Xaverov 2:1 Chrudim

  Komentář trenéra Jiřího Nováka:

  Skvělý začátek zápasu, kde jsme to byli my. Silní na míči, odvážní, odhodlaní být úspěšní. Po 20ti minutách jsme ale vypadli z role. Chvilku jsme hráli i o 10ti, ale hlavně jsme byli nepřesní na míči a to nás stálo síly. Druhá půle začala a my dostali gól, bohužel po hrubé chybě rozhodčích. Pak se hra přelévala nahoru a dolu, vyhrát mohl kdokoliv. Nakonec se štěstí usmálo na nás. Emoce, euforie, zážitek. Těžký zápas s velmi dobrým soupeřem.

  Starší žáci U14

  SC Xaverov 2:2 Chrudim Svitavy

  Komentář trenéra Lukáše Vorlíčka:

  Do utkáni se soupeřem, který je na 2. místě tabulky, jsme vstoupili výborně a měli jsme několik šancí. Nicméně soupeř vstřelil gól po naší konstruktivní rozehrávce a nepřesné malé domu. Nicméně hned z rozehrávky Míša Copák vybojoval penaltu a sám ji s přehledem proměnil. Těsně před koncem poločasu po individuální akci dal na 2:1 Jan Bouda. Druhý poločas jsme pokračovali v dobré hře proti urostlému soupeři, který rezignoval na rozehrávku a těžil hlavně ze standardních situací a dlouhých autů. Po jednom z nich nakonec vyrovnal na 2:2. V závěru jsme ještě neproměnili pokutový kop. Jsem rád, že všichni naši hráči zůstali po tomto utkání zdraví a patří jim dík a obdiv, že se nezalekli soupeře, který měl mnohem vyšší hráče. Přesto fotbal byl na naší straně.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top