SC Xaverov 2:1 FK Čechie Dubeč

Sestava: Třešňák, Kovařík, Martínek, Matějček, Janeba, Herian P., Herian J. Ulrych, Havlíček, Plucha, Sládek

Střídali: Cerman, Švancara, Lastivka

Branky: Sládek, Herian P.

Do utkání proti třetímu týmu tabulky jsme šli trochu oslabeni, a to z důvodu absence 3 hráčů a také z důvodu, že jsme hráli ve stejném termínu s B-týmem. Do utkání jsme vstoupili aktivní hrou a dobrým pohybem, během 30min jsme si vytvořili 3 velké šance na vstřelení branky, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak přišel trest a soupeř první svojí šanci po našem zaváhání proměnil na 0:1. Kluci dokázali těsně před koncem první půle soupeře zatlačit a vyrovnat po krásné akci Kovaříka a přesné střele našeho střelce Sládka 1:1. Druhá půle přinesla opět naše velké šance, které jsme si vypracovali a jedna z nich byla proměněna na 2:1. Potom soupeř zjednodušil hru a posílal dlouhé balóny do našeho vápna, ale kluci vše s přispěním brankaře pohlídali, už jsme neinkasovali a zaslouženě jsme vyhráli. Velké díky všem hráčům za to, jak k zápasu přistoupili a jak dobře pracovali. Díky tomu jsme se posunuli na 3. příčku a příští týden jedeme bojovat o další výhru na hřiště FC Háje.

B-tým

Komentář trenéra Davida Mikoláše:

SK Dolní Měcholupy 4:1 SC Xaverov

Sestava: Sůva, Buriánek, Veržbický, Bekbosinov, Bučackyj, Černý, Horokhov, Karpíšek, Marek, Soukup, Zrnič

Střídali: Kutsyn, Soukup

Branky: Buriánek

Zápas ve velkém vedru jsme bohužel výsledkově a herně nezvládli. V prvním poločase soupeř využil našich chyb v obraně a do kabin šel za stavu 3:0. V druhem poločase jsme se ale nevzdali a předvedli srdnatý výkon, kde jsme si vytvářeli zajímavé šance. Po krásné individuální akci Buriánka jsme kopali penaltu, kterou sám faulovaný bezproblému proměnil. Za vypíchnutí stojí výkon našeho brankáře Sůvy, který nás několika skvělými zákroky držel stále ve hře a předvedl se i proti samostatnému nájezdu našeho bývalého spoluhráče Tomšeje, který si na něm vylámal zuby.