• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Úspěšný víkend našich mužů i dorostenců

  A-tým

  Komentář trenéra Marka Ladomerského:

  SC Xaverov 2:1 FK Čechie Dubeč

  Sestava: Třešňák, Kovařík, Martínek, Matějček, Janeba, Herian P., Herian J. Ulrych, Havlíček, Plucha, Sládek

  Střídali: Cerman, Švancara, Lastivka

  Branky: Sládek, Herian P.

  Do utkání proti třetímu týmu tabulky jsme šli trochu oslabeni, a to z důvodu absence 3 hráčů a také z důvodu, že jsme hráli ve stejném termínu s B-týmem. Do utkání jsme vstoupili aktivní hrou a dobrým pohybem, během 30min jsme si vytvořili 3 velké šance na vstřelení branky, ale bohužel jsme je neproměnili. Pak přišel trest a soupeř první svojí šanci po našem zaváhání proměnil na 0:1. Kluci dokázali těsně před koncem první půle soupeře zatlačit a vyrovnat po krásné akci Kovaříka a přesné střele našeho střelce Sládka 1:1. Druhá půle přinesla opět naše velké šance, které jsme si vypracovali a jedna z nich byla proměněna na 2:1. Potom soupeř zjednodušil hru a posílal dlouhé balóny do našeho vápna, ale kluci vše s přispěním brankaře pohlídali, už jsme neinkasovali a zaslouženě jsme vyhráli. Velké díky všem hráčům za to, jak k zápasu přistoupili a jak dobře pracovali. Díky tomu jsme se posunuli na 3. příčku a příští týden jedeme bojovat o další výhru na hřiště FC Háje.

  B-tým

  Komentář trenéra Davida Mikoláše:

  SK Dolní Měcholupy 4:1 SC Xaverov

  Sestava: Sůva, Buriánek, Veržbický, Bekbosinov, Bučackyj, Černý, Horokhov, Karpíšek, Marek, Soukup, Zrnič

  Střídali: Kutsyn, Soukup

  Branky: Buriánek

  Zápas ve velkém vedru jsme bohužel výsledkově a herně nezvládli. V prvním poločase soupeř využil našich chyb v obraně a do kabin šel za stavu 3:0. V druhem poločase jsme se ale nevzdali a předvedli srdnatý výkon, kde jsme si vytvářeli zajímavé šance. Po krásné individuální akci Buriánka jsme kopali penaltu, kterou sám faulovaný bezproblému proměnil. Za vypíchnutí stojí výkon našeho brankáře Sůvy, který nás několika skvělými zákroky držel stále ve hře a předvedl se i proti samostatnému nájezdu našeho bývalého spoluhráče Tomšeje, který si na něm vylámal zuby.

  Starší dorost - přebor

  Komentář trenéra Michala Kauckého:

  SC Xaverov 5:2 SK Libuš

  Do našeho třetího zápasu jsme šli s vědomím, že ho musíme zvládnut za 3 body. Začátek zápasu tomu ale nenasvědčoval. Prvních 15 minut jsme snad zapomněli, že se hraje zápas. Naštěstí se poté kluci probrali a začali přebírat iniciativu na hřišti. Dali jsme důležité góly a vytvořili si mnoho dalších brankových příležitostí (3x trefená branková konstrukce). Poločas tedy 3:0. Do druhého poločasu jsme šli s tím, že chceme pokračovat v kvalitním výkonu z konce prvního poločasu. Bohužel jsme na první poločas nenavázali a naší nedůsledností a laxností nechali soupeře 2x skórovat a rázem to bylo 3:2. Po druhém gólu jsme se naštěstí opět probrali a přidali další 2 branky. Výsledek tedy 5:2. Získali jsme důležité 3 body a poprvé v soutěži vyhráli. Mrzí nás zbytečně obdržené góly a spousta nevyužitých šancí. Další zápas nás čeká v sobotu s týmem TJ Praga.

  Mladší dorost - přebor

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  SC Xaverov 2:2 FC Háje 

  Kvalitní zápas, první poločas jsme vysoko napadali, hráli ofenzivně, vytvářeli si šance, ale jejich realizace nebyla vždy optimální nebo nás vychytal výborný brankář soupeře. Třikrát doslova famózně. Jedna standardní situace na konci prvního poločasu a soupeř z první střely na branku vedl, ta nám vzala trochu sebevědomí. Do druhého poločasu jsme upravili rozestavení a způsob napadání. Hrál se náročný, běhavý fotbal z obou stran. Podařilo se nám vyrovnat krásným lobem, bohužel jsme pak soupeři špatnou malou domů umožnili jít opět do vedení. Tým ale jel dál, hráli jsme s patřičným rizikem a stačili srovnat. Remízu bereme, soupeř nám ukázal, že musíme zapracovat na zdravé agresivitě v soubojích a koncovce. Děkuju klukům, že ukázali charakter a dokázali zvrátit nepříznivý výsledek a hráli opravdu naplno do závěrečného hvizdu.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top