• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Projekt Fotbal společně se představil na Tempu a Xaverově

  Seriál ukázkových tréninků projektu „Fotbal v Praze společně“ pokračoval dalšími dvěma díly, tentokrát na hřištích FC Tempo Praha a SC Xaverov.

  „Jedná se již o čtvrtou zastávku. Po akcích v Březiněvsi, na Hájích a na ČAFC, se snažíme vyplňovat další místa v Praze tak, aby akci mohlo navštívit co nejvíce trenérů, trenérek, rodičů a vůbec všech lidí, co se ve fotbale pohybují. Celá akce připomíná hlavní principy tréninku dětí a umožňuje setkávání trenérů a jejich vzájemnou diskuzi,“ připomíná cíle projektu svazový trenér Otmar Litera.

  Na Lhotce proběhl trénink pro kategorii U9 v již zajetém modelu, kdy trénink vede vždy jeden svazový trenér společně s trenérem dané kategorie domácího klubu. Pozvání využila přibližně desítka trenérů, kteří sledovali trénink a zapojili se do následné diskuze.

  „Z diskuzí, a vůbec celkové atmosféry kolem těchto tréninků, mám stále lepší a lepší pocit. Každé další akce se účastní více trenérů a všichni doufáme, že tento trend bude pokračovat,"uvedl Grassroots trenér mládeže David Perl a šéftrenér mládeže FC Tempo Praha Jaroslav Teplan pokračoval: „Jménem klubu FC Tempo děkujeme, že tyto akce vznikají a zároveň existuje možnost potkávat se s trenéry z nejbližšího okolí. Pevně věříme, že trenéři, kteří se nedostavili z jiných klubů, tak si příště udělají čas a akce tohoto typu navštíví. Konkurenční prostředí je vždy důležité, stejně tak jako je důležitá vzájemná diskuze a spolupráce. Vždyť všichni z nás chceme udělat pro svoje děti to nejlepší. Proč se tedy vzájemně neinspirovat či nenabídnout svůj úhel pohledu na danou věc? Vždyť prostředí, které chceme vytvářet pro děti, tedy radost, emoce, spolupráce, těšit se na každý trénink, je důležité rovněž mezi trenéry. To je způsob, jak jít dětem, rodičům či dalším trenérům příkladem. Snad bude těchto akcí víc, neboť každé takové setkání je možnost srovnávat svoje názory s ostatními a utvářet si tak další představu o tréninku dětí.“

  V Horních Počernicích proběhl trénink s kategorií U11 a vedle trenérů viděli trénink i někteří přítomní rodiče. Kromě řešení principů z tréninkové jednotky se řešilo například také to, jak si poradit s problémovými hráči.

  „Jsme rádi, že jsme jako klub mohli pořádat takovou akci. Je určitě smysluplná, je potřeba neustále se vzdělávat a diskutovat o věcech jako je trénink mládeže. Každý sport se zrychluje, posouvá a je třeba na to reagovat už u dětí. Funkcionáři klubů by taková setkání měli podporovat a hlavně by se měli účastnit i rodiče. I je v tomto směru informovat a vysvětlovat, proč se věci tak dělají. Všichni by pak měli myslet na to, že fotbal u dětí je hlavně zábava a emoce,“dodal šéftrenér SC Xaverov David Lukeš.

  Zdroj: fotbalpraha.cz
  Celý článek zde.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top