Komentáře trenérů

A tým

SC Xaverov 1:1 Háje

Komentář trenéra Marka Ladomerského:

Tento zápas nám moc nevyšel. Byli jsme hodně roztažení, daleko od sebe i od soupeře, nestíhali jsme doplňovat útočníky a vázla i kombinace. Přesto jsme šli brzy do vedení a pak jsme měli další 3 100% šance, které jsme neproměnili. A tím jsme soupeři dávali stále šanci. V přestávce jsme museli nuceně dva hráče vystřídat. Soupeř byl v druhém poločase aktivnější, měl i nějaké šance, prosadil se po standardní situaci a hlavou srovnal na konečných 1:1. Je škoda, že jsme nepotvrdili vítězství z minulého kola, mohli jsme jít na první místo.

Starší dorost

SC Xaverov 3:2 Střešovice

Komentář trenéra Libora Neufuse:

Důležitý zápas pro větší klid v dalším průběhu soutěže jsme zvládli. První poločas byl vyrovnaný, po dvou velkých gólových šancích na každé straně. Nám se celkem dařilo rychle získávat po ztrátě zpátky balón a zaměstnávat soupeře náběhy po stranách. Do druhého poločasu jsme vstoupili aktivně a zaslouženě dvakrát skórovali. Bohužel v době kdy jsme kontrolovali hru se nechal náš útočník zbytečně v 60. minutě vyloučit a soupeř nás zatlačil do defenzívy. Podařilo se mu snížit na rozdíl jedné branky, ale my jsme si vzápětí pomohli skvěle rozehranou standardní situací. Boj trval až do konce, kdy se v 90. minutě opět podařilo soupeři snížit, ale my to již bojovností všech hráčů dotáhli do vítězného konce. Díky opět klukům z MD, kteří nám moc pomohli.

Mladší dorost

Zbraslav 1:2 SC Xaverov

Komentář trenéra Davida Lukeše:

Utkání o první místo jsme výsledkově zvládli. Domácí byli v úvodu silní, přestáli jsme jejich úvodní tlak, stálo při nás i štěstí, postupně jsme se srovnávali s jejich fyzickou hrou a terénem, tráva nebyla v ideálním stavu, naší hře moc nevoněla. Do poločasu jsme dvěma povedenými akcemi šli do vedení, hlavně druhá branka byla parádní a do poločasu jsme pak byli i lepším týmem.

Druhý poločas domácí tlačili, byli agresivnější, v tom jsme zaostávali, nedařilo se nám některé akce lépe dohrát, udržet více těžkých míčů v útočné fázi a být více nebezpečnější, nakonec jsme to v závěru hlavně uskákali. Kluci se nadřeli, ale stálo to za to. Respekt k soupeři, který nás donutil se vydat ze všech sil.