• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Komentáře k víkendovým zápasům

  A tým 

  SC Xaverov 7:0 Hostivař

  Komentář kapitána Davida Matějčka:

  Do utkání jsme vstoupili s jasným cílem - nechat 3 body doma a naladit se na příští zápas s vedoucím celkem tabulky. Od začátku jsme s klukama byli správně nastavení, byli jsme silní na balonu a využili jsme taktiky soupeře. Čekali jsme, že budeme hrát do plných, nicméně Hostivař překvapivě nikam nezalezl a snažil se na nás spouštět presink a musím říct, že nám to skvěle vyhovovalo. Na vlastní polovině jsme se nebáli hrát, soupeře jsme si pustili níže a využívali jsme právě toho, že soupeř není zaparkovaný na své polovině. Kluci nahoře tak měli spoustu volného prostoru, měli jsme skvělé a rychlé náběhy a dostávali jsme se často do zakončení.

  Za mě jsme zápas zvládli velice dobře, v týdnu budou tréninky v dobré náladě a těšíme se na příští zápas v Dubči. Přijďte nás podpořit, budeme se snažit navázat na jarní výkony a znovu bodovat.

  Starší dorost

  SC Xaverov 4:0 Praga

  Komentář trenéra Libora Neufuse:

  Chtěli jsme odčinit nepodařený zápas z minulého týdne a to se povedlo. V sestavě se šesti kluky z MD, kteří opět zahráli výborně, jsme byli po většinu zápasu fotbalovější než soupeř. Dlouho jsme se ale nemohli prosadit ve vápně, kam jsme se dostávali hlavně ze stran a z mnoha standardek. Při několika šancích soupeře nás podržel golmánek a v poslední třetině zápasu jsme tlak přetavili konečně i do skóre. Většinou nehodnotím jednotlivce, ale tentokrát musím vyzvednout skvělý výkon Luky Mariče!

  Mladší dorost

  SC Xaverov 3:1 Vyšehrad

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Velikonoční tři body byly dnes těžce vykoledované. Soupeř využil termínu a dorazil s řadou hráčů hrající vyšší soutěž. První poločas náš výkon snesl měřítko, druhý poločas nás soupeř předčil hlavně v agresivitě, nedařila se nám mezihra, soupeř nás včas a důrazně dostupoval. Museli jsme vynechat výstavbu od zadních hráčů, protože se vůbec nedařila a kluky spíše srážela psychicky dolů. Dělali jsme i hodně nevynucených chyb.

  Klukům jsem přesto po zápase poděkoval, cítil jsem jako oni, že dnes to zkrátka nebylo ono, ale zasloužili si to slyšet a poděkování bylo na místě. 

  Starší žáci U15

  Čáslav 0:8 Xaverov 

  Komentář trenéra Tomáše Urbana:

  Po dlouhé době utkání, do kterého jsme dobře nastoupili hned od začátku. Opakovaně se o tom bavíme před každým zápasem a tentokrát tam bylo vše - nasazení, kombinace, rychlost, vysoké napadání, přepínání. Během 15 minut bylo rozhodnuto a celý první poločas snesl přísná měřítka.

  Ve druhém poločase se nám už tak nedařilo, dlouho jsme drželi míč, chyběla kombinace, každý to chtěl strhnout sám a dát si gól. Do zápasu jsme postupně zapojili všechny hráče včetně nového brankáře. Za krásného počasí jsme si zápas užili. Soupeři děkujeme za utkání a rodičům za pomoc s odvozem.

  Starší žáci U14

  Čáslav 3:4 Xaverov

  Komentář trenéra Lukáše Vorlíčka:

  Na podzim nás trápil jediný hráč a to rychlostí obdařený útočník Čáslavi. Díky němu jsme domácí zápas prohráli 2:3. Takže jsme věděli, na co si dát pozor.

  Do zápasu jsme vstoupili jako obvykle s převahou na míči. A útočník Jeřábek nám dal dva góly a poločas skončil 2:0 pro domácí. Opět se povedlo střídání a ihned jsme snížili. Nicméně Jeřábek nám dal další gól na 3:1. Přeskupili jsme řady a začali bušit do soupeře. Odměnou nám byl obrat na 3:4 a velká radost kluků z vítězství.

  Úkol dne jsme splnili. Jeřábek nám dal "jen" 3 góly. Nicméně nás těší charakter hráčů, kteří to již potřetí za sebou nezabalili a zápas otočili. Za to jim patří dík. Patřičně jsme to oslavili.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top