• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Další souhrn víkendových zápasů

  A tým 

  Dubeč 1:2 SC Xaverov

  Komentář trenéra Marka Ladomerského:

  Soupeř z 1. pozice, který doma ještě od začátku soutěže neztratil body. Do utkání jsme bohužel šli oslabeni o pár hráčů základní sestavy. Soupeř nic moc nevymýšlel, hrál jednoduchý fotbal s dlouhými nákopy do naší obrany a hrozil převážně z rohových kopů. V 8. minutě jsme se dopustili chyby a soupeři darovali pokutový kop, který skvěle chytil brankář Brejcha. Bohužel ve 30. minutě se soupeř ujal vedení, když po zbytečném faulu v blízkosti vápna zahrával standardní situaci a hlavou překonal našeho brankáře. Hned poté se nám zranil Kovařík a museli jsme nuceně střídat. My jsme si vypracovali v první půli 3 velké brankové příležitosti, ale bohužel jsme je neproměnili. Proto poločas skončil 1:0 v náš neprospěch.

  V poločase jsme si řekli pár slov, které jsme plnili, začali jsme soupeře přehrávat a díky tomu jsme v 57. minutě vyrovnali po dobré souhře Sládek - Havlíček. Nechtěli jsme zůstat jen u remízového stavu, v 60. minutě jsme vystřídali 2 hráče a nadále jsme chtěli být aktivní, což se nám dařilo a navíc soupeř šel po červené kartě do oslabení. Toho jsme využili a v 76. minutě jsme strhli vedení na svojí stranu, když zvýšil střídající Jandovský. Naše vedení jsme mohli navýšit, ale i přesto, že se to nepodařilo, vezeme důležité 3 body.

  Dnes rozhodla větší vůle po vítězství, soudržný tým a ochota makat jeden za druhého. Všem hráčům patří velké díky. Příští zápas nás čeká doma v neděli od 16:30 tým FC Háje JM. Přijďte nás podpořit.

  Starší dorost

  Háje 4:1 SC Xaverov

  Komentář trenéra Libora Neufuse:

  Na hřišti týmu hrajícího o čelo tabulky se nehrál pohledný fotbal, což bylo ovlivněno také velmi nerovným travnatým terénem, na kterém se nedalo téměř kombinovat. Domácí se s tím vyrovnali lépe než my a jednoduchou důraznou hrou nás dostávali pod tlak. Na začátku druhé půle jsme sice vyrovnali a měli vzápětí další obrovskou šanci, ale naopak soupeř po špatně bráněné střele za vápnem a přímém kopu odskočil rychle do dvoubrankového vedení. Nám ve vedru docházely síly a domácí chviličku před koncem přidali čtvrtý gól.

  Mladší dorost

  SC Xaverov 3:1 Meteor

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Do 30. minuty jsme hráli výborně, sebevědomě, včas si předávali míče, vytvářeli si šance a soupeře k ničemu vážnému nepustili, naše hra mě zkrátka bavila. Pak jsme přestali hrát, když náš zraněný hráč ležel, pomezní signalizoval přerušení, soupeř hrál dál a vstřelil branku, to nás rozhodilo. Do poločasu už jsme nenavázali na hru z prvních třiceti minut.

  Druhý poločas jsme postupem času opět začali mít více ze hry a zaslouženě pak zvýšili skóre a dovedli zápas do vítězného konce. Mrzí mě, že neumíme využít naše šance, utkání lépe kontrolovat a doslova soupeři nabídneme šanci vrátit se do zápasu, není to poprvé, ale jsem za kluky rád a poděkoval jsem jim, že to nakonec zvládli. Vzhledem k náročným teplotním podmínkám to všechny stálo hodně sil, zaslouží uznání.

  Starší žáci U15

  Vyšehrad 1:7 Xaverov 

  Komentář trenéra Jiřího Nováka:

  Tento zápas byl jen o nás. Soupeř hrál nižší blok a spoléhal na rychlé brejky. Naším úkolem bylo hrát klidně na míči, otáčet hru a snažit se brzy dostat do vedení. To se klukům podařilo a po prvním poločase bylo rozhodnuto. Kluky jsme prostřídali, hra se tím ale nezměnila a v poklidném tempu kluci dohráli zápas. Pozitiva bylo držení míče, přihrávky mezi řady a kvalitní mladí rozhodčí.

  Starší žáci U14

  Vyšehrad 3:5 Xaverov

  Komentář trenéra Lukáše Vorlíčka:

  Do zápasu jsme vstoupili aktivně a měli hned první šanci. Nicméně jsme míč do branky nedotlačili. Naše hra byla plná nepřesností a soupeř hrozil primárně z brejků po našich chybách. Poločasové skóre se zastavilo na hrozivých 3:0 ve prospěch našeho soupeře.

  V poločase jsme prostřídali a přeskupili řady a kluci začali být aktivní. Přišpendlili jsme soupeře na jeho polovinu a začali skóre otáčet. Nakonec si odvážíme po velkém obratu vítězství 3:5 a získané sebevědomí. Minulý zápas jsme otočili z 0:2, teď z 0:3. Trošku se bojím dalšího zápasu.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top