• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Aktuality z klubu

  Nový ročník se blíží a tak bychom vás rádi informovali o situaci v klubu.

  V současné době se naše mládežnická základna rozšířila o mladší dorost a nejmladší šikuly ročníku 2012 a mladší. Znamená to, že máme již celkem 8 kategorií a tým dospělých, který postoupil do 1. A třídy. Od letošního roku svou soutěž budou hrát rovněž i naši gentlemani (hráči nad 40 let).

  Jsme v situaci, kdy se v areálu dělíme o tréninkové plochy se Slavií Praha. My vlastníme umělou trávu a ostatní plochy musíme přátelsky sdílet. Snažíme se hledat i další varianty a proto některé tréninky budou probíhat na hřišti ZŠ Chodovická, abychom se všichni vešli a mohli trénovat v rozumnou dobu. Děti i vy rodiče mohli fungovat jako rodina. Se ZŠ Chodovická máme navázanou spolupráci, někteří naši kluci již tento rok nastupují do sportovní třídy. Je příslib vybudování nové umělé trávy a osvětlení. Tento rok ve škole proběhl projekt v rámci PFS, kdy se konala fotbalová beseda za účasti bývalého ligového hráče a reprezentanta Radka Bejbla, takže opět další krůček kupředu.

  Pro kluby z neprofesionálních soutěží byl na začátku srpna spuštěn licenční systém, který na základě objektivních kritérií hodnotí fungování klubu příslušným stupněm kvality od nejnižší grassroots úrovně, přes bronzovou, stříbrnou až po nejvyšší zlatou úroveň. Náš klub získal stříbrný certifikát FAČR, což je náš pro klub skvělé ocenění a vypovídá o naší aktivitě a správné cestě.

  Nejsme schopni říct, jak dlouho bude tato situace se Slavií Praha trvat. Není to ideální pro oba kluby a to ví obě strany. Věříme, že v dohledné době se situace změní a budeme v areálu fungovat samostatně a budeme náš klub dále rozvíjet. V tom se nám snaží pomáhat i obec v čele s paní starostkou a tak nezbývá než doufat v lepší zítřky.

  Zároveň děkujeme všem, kdo jakkoli pomáháte klubu, vážíme si toho.

  Věříme, že letošní rok bude opět plný krásných fotbalových momentů a budete s námi


  David Lukeš
  předseada spolku a šéftrenér mládeže

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top