Víkendové výsledky a komentáře trenérů

A tým

SK Ďáblice 2:2 SC Xaverov

Komentář trenéra Marka Ladomerského:

První jarní zápas hraný na přírodní trávě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si takové pološance. Soupeř hodně zatažený na vlastní polovině a jeho taktika byla evidentní, chtěli nás nechat hrát do jejich zabezpečené obrany a naše případné ztráty trestat rychlým brejkem. To se jim poměrně rychle podařilo a v 19. minutě, po naší zbytečné chybě v rozehrávce a špatném odstoupení, šel soupeř z ojedinělé šance do vedení 1:0. Obraz hry se moc nezměnil, stále jsme hráli do plných a pokoušeli se najít prostor pro zakončení, ale když už jsme měli šanci, bohužel jsme ji nevyužili.

Až v druhém poločase, po dobrém napadání a s pomocí chyby hostujícího brankáře, srovnal Robert Sládek na 1:1. Naše aktivita a snaha se ještě stupňovala a v 84. minutě jsme zásluhou Jakuba Heriana šli zaslouženě do vedení 1:2. Pak soupeř změnil styl a rozestavení, posunul více hráčů vpřed a nám se otvíraly šance k navýšení stavu, ale neproměnili jsme je. A místo klidného dohrávání na soupeřově polovině, někde u rohového praporku, jsme soupeře nechali odcentrovat balón do vápna, nepokryli jsme odražený balón před vápnem a soupeř poslední střelou zápasu srovnal v 94. minutě na konečných 2:2.

Doufám, že se z toho ponaučíme a do konce sezóny se podobné chyby a nezkušenosti vyvarujeme. Nicméně opět musím kluky pochválit za předvedenou hru a aktivitu.

Starší dorost

SK Libuš 5:2 SC Xaverov

Komentář trenéra Libora Neufuse:

Na hřišti týmu zespodu tabulky jsme po 20 minutách vedli 2:0 a i přes řadu nedostatků, hlavně v rychlosti hry, jsme zápas kontrolovali. Soupeř už byl dle mého smířený s tím, že zbytek utkání bude jen o tom, kolik gólů ještě nastřílíme. Jenže pak přišel totální kolaps. Totální lehkovážností v bránění jsme nechali domácí do poločasu vyrovnat. Druhý poločas nám pak nastavil kruté zrcadlo. Naše nekvalita ve všech herních aspektech, od přihrávek, přes zpracování míče, pohybovou aktivitu, volbu správného řešení atd. se spojila s rostoucí nadějí a nadšením domácích z toho, že mohou v tomto utkání bodovat a vše to vyústilo ve velmi hořký výsledek. Bohužel se opět přesně potvrdilo to, co klukům neustále říkáme, tj. že zápas je odrazem přístupu k tréninku a bez poctivé práce a zodpovědnosti to prostě nemůže fungovat.