• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Víkendové výsledky a komentáře trenérů

  A tým 

  SK Ďáblice 2:2 SC Xaverov 

  Komentář trenéra Marka Ladomerského:

  První jarní zápas hraný na přírodní trávě. Do zápasu jsme vstoupili aktivně a vytvořili jsme si takové pološance. Soupeř hodně zatažený na vlastní polovině a jeho taktika byla evidentní, chtěli nás nechat hrát do jejich zabezpečené obrany a naše případné ztráty trestat rychlým brejkem. To se jim poměrně rychle podařilo a v 19. minutě, po naší zbytečné chybě v rozehrávce a špatném odstoupení, šel soupeř z ojedinělé šance do vedení 1:0. Obraz hry se moc nezměnil, stále jsme hráli do plných a pokoušeli se najít prostor pro zakončení, ale když už jsme měli šanci, bohužel jsme ji nevyužili.

  Až v druhém poločase, po dobrém napadání a s pomocí chyby hostujícího brankáře, srovnal Robert Sládek na 1:1. Naše aktivita a snaha se ještě stupňovala a v 84. minutě jsme zásluhou Jakuba Heriana šli zaslouženě do vedení 1:2. Pak soupeř změnil styl a rozestavení, posunul více hráčů vpřed a nám se otvíraly šance k navýšení stavu, ale neproměnili jsme je. A místo klidného dohrávání na soupeřově polovině, někde u rohového praporku, jsme soupeře nechali odcentrovat balón do vápna, nepokryli jsme odražený balón před vápnem a soupeř poslední střelou zápasu srovnal v 94. minutě na konečných 2:2.

  Doufám, že se z toho ponaučíme a do konce sezóny se podobné chyby a nezkušenosti vyvarujeme. Nicméně opět musím kluky pochválit za předvedenou hru a aktivitu.

  Starší dorost

  SK Libuš 5:2 SC Xaverov

  Komentář trenéra Libora Neufuse:

  Na hřišti týmu zespodu tabulky jsme po 20 minutách vedli 2:0 a i přes řadu nedostatků, hlavně v rychlosti hry, jsme zápas kontrolovali. Soupeř už byl dle mého smířený s tím, že zbytek utkání bude jen o tom, kolik gólů ještě nastřílíme. Jenže pak přišel totální kolaps. Totální lehkovážností v bránění jsme nechali domácí do poločasu vyrovnat. Druhý poločas nám pak nastavil kruté zrcadlo. Naše nekvalita ve všech herních aspektech, od přihrávek, přes zpracování míče, pohybovou aktivitu, volbu správného řešení atd. se spojila s rostoucí nadějí a nadšením domácích z toho, že mohou v tomto utkání bodovat a vše to vyústilo ve velmi hořký výsledek. Bohužel se opět přesně potvrdilo to, co klukům neustále říkáme, tj. že zápas je odrazem přístupu k tréninku a bez poctivé práce a zodpovědnosti to prostě nemůže fungovat.

  Mladší dorost

  Háje 3:1 SC Xaverov 

  Komentář trenéra Davida Lukeše:

  Dnes utkání o čelo tabulky a my to nezvládli, hlavně v našich hlavách. Vysoký soupeř, agresivní, některé zákroky dnes byly za hranou bojovnosti, rozhodčí to zbytečně pustil a netrestal, šlo hlavně o zdraví kluků a způsob vedení zápasu. Bohužel to na nás platilo. Co mě mrzí, je emoční nastavení našeho týmu, já dnes necítil tu správnou týmovou energii.

  Domácí tím více žili, houževnatostí a větším zápalem nás dnes udolali. Pokud jsme byli na míči, byli přesní, tak jsme se prosazovali, jakmile to bylo v souboji a ve vzduchu, tak to vyhovovalo domácím. Dnes jsem zkrátka od nás čekal mnohem víc, mrzí mě, že jsme neukázali naší sílu a dovednosti, ale máme před sebou další zápasy, kdy máme šanci na nápravu.

  Starší žáci U15

  Xaverov 6:2 Slavia Hradec Králové

  Komentář trenéra Jiřího Nováka:

  Tým, se kterým jsme na podzim nehráli a neznali jejich styl a filozofii. S výsledkem jsme spokojeni, herně jsme mohli hrát lépe. Soupeř nás zaskočil, že na nás hrál offside systém a my v něm často zůstávali. I přes 5 branek v prvním poločase jsme mohli být ještě úspěšnější.

  Ve druhém poločase padla jen jedna branka a zápas se už dohrával. Celkově si představuji lepší hru, méně ztrát a lepší řešení ve finální fázi. Na druhou stranu je fajn, že se zapojili noví hráči do zápasu. Klukům a soupeři děkujeme za zápas.

  Starší žáci U14

  Xaverov 4:1 Slavia Hradec Králové

  Komentář trenéra Lukáše Vorlíčka:

  Na rozdíl od předešlého zápasu v Trutnově toto utkání moc pěkných akcí nepobralo. Soupeř byl houževnatý, nicméně vystřelil asi dvakrát na naší bránu. Jednou po naší malé domů a hned vyrovnal na 1:1. Po poločasové pauze a po prostřídáni 2 hráčů jsme hned v první minutě skórovali. Výsledek jsme potvrdili ke konci utkání.

  Těší nás, že se gólově prosadili 3 ze 4 střídajících hráčů. Takhle si to představujeme. Ale musím říct, že s takovou upracovanou hrou moc často vyhrávat nebudeme. Ale někdy je potřeba vyhrát i ošklivě.

  Nejnovější zprávy z klubu

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  image001jpg_591x152.jpeg
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  logo[1].png
  partyday-logo.png
  SportFotbalLogo.png

  Hrdý partner mládeže

  Top