SC XAVEROV Horní Počernice

Oficiální webové stránky klubu

Povedený turnaj xaverovských nadějí

Poslední srpnová neděle již tradičně patřila turnaji "SC Xaverov Cup - Memoriál Pavla Krále", který se konal pod záštitou městské části Praha 20 - Horní Počernice, tentokrát se jednalo již o 7. ročník. Turnaj se koná na počest Pavla Krále, velkého fanouška a dlouholetého mecenáše klubu SC Xaverov. V letošním roce xaverovské barvy reprezentovaly ročníky 2011 a 1010 a vedly si výborně.

Turnaj slavnostně zahájil starosta městské části Praha 20 pan Mgr. Petr Měšťan spolu se sekretářem klubu panem Svatoplukem Malinou. Hrálo se na 4 hřištích formou každý s každým, následně první 4 mužstva hrála o finálovou účast a mužstva na 5. – 8. místě hrála o umístění.

Mužstva SC Xaverov si v obou kategoriích vedla velmi dobře, červené mužstvo ročníku 2011 vyhrálo svou skupinu a následně po výhrách nad Bohemians Praha a Sparta Praha se stalo celkovým vítězem ročníku 2011.

Ročník 2010 si vedl podobně, když ve skupině byly výsledky velmi vyrovnané a do finálové čtveřice spolu se Slávií a Dolními Počernicemi se probojoval SC Xaverov šedý a černý. Prvně jmenovaný nestačil na Slavii a druhý bohužel na D. Počernice. V konečném hodnocení se tedy naše mužstva ročníku 2010 umístila za sebou na třetím, čtvrtém a pátem místě.

Počasí nám přálo celý den a tak si tento již tradiční turnaj krásně užívali nejen děti, ale i jejich rodiče, kteří měli možnost sledovat krásné fotbalové akce, nasazení kluků a jejich emoce, které k fotbalu patří. Závěrečného vyhlášení se účastnila i rodina Pavla Krále, a tak turnaj měl i adekvátní společenskou tečku.

Závěrem je třeba poděkovat všem rodičům obou ročníků za parádní organizaci a zajištění celého turnaje, dále městské části Praha 20, ostatním sponzorům (Corfix, Dek Stavebniny, Discont drogerie, Emco, Gopas, Hager, Panini, Sadrofit, Pekařství Moravec a restaurace Bobr) a samozřejmě vedení klubu SC Xaverov. Díky všem proběhl turnaj na patřičné sportovní a společenské úrovni.

Účastníci turnaje:

Ročník 2010:
SC Xaverov červená
SC Xaverov černá
SC Xaverov šedá
Sokol Dolní Počernice
SK Uhelné sklady Praha
FK Neratovice-Byškovice
SK Slavie Praha
FC Háje

Ročník 2011:
SC Xaverov modrá
SC Xaverov červená
FK Klánovice
Sokol Dolní Počernice
FK Neratovice-Byškovice
AC Sparta Praha 2012
TJ Sokol Stodůlky
Bohemians Praha 2012

Martin Nagy – trenér 2010

Memorial PK2.jpegMemorial PK.jpeg

Nejnovější zprávy z klubu

"Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

logo městská část praha 20_png
praha-logo-gif_566x566_gif
prazsky-fotbalovy-svaz
logo-nac_v5_png
logo-rovac_png
logo-fotbalservis-v2_png
logo-gmmedia_png

Hrdý partner mládeže

Top