A-TÝM

Xaverov doma zdolal Čakovice 6:2

8 / 4 / 2017

SC Xaverov - Avia Čakovice 6:2 (3:2)

V sobotu 8. dubna jsme se na domácím stadionu střetli se soupeřem z Čakovic. Podzimní utkání nedopadlo pro naše barvy vůbec dobře, když jsme po nevalném výkonu prohráli 4:2. Tento zápas však byl zcela odlišný, zejména co se týče skóre.

I ve třetím jarním zápase jsme šli jako první do vedení, a to už v 9. minutě zásluhou Petra Kovaříka, kterému se podařilo vstřelit branku po centru Pospíšila z pravé strany. Druhý gól následoval zanedlouho po prvním, jen o tři minuty později se k exekuci přímého volného kopu postavil navrátilec do sestavy Ulrych a hezkým centrem nalezl Pospíšila, který překonal čakovického gólmana podruhé - 2:0. To bylo ale na delší dobu od xaverovských vše. I přes rychlé vedení se do hry dostali hosté, kteří hrozili z protiútoků a trestali naše nezodpovědné bránění. Ve 26. minutě dostaly Čakovice možnost zahrávat přímý volný kop za hranicí pokutového území, míč zaplaval a brankář Sůva si s ním bohužel nedokázal poradit - 2:1. Hned o čtyři minuty později bylo ještě hůř, z pravé strany se až do pokutového území dostal čakovický útočník a tvrdou střelou tentokrát nedal xaverovskému brankáři šanci a srovnal na 2:2. Poté se hra poněkud vyrovnala a uklidnila, kdo však nebyl klidný, byli hostující hráči, kteří do některých soubojů chodili až za hranicí zdravé agresivity. To se ukázalo i ve 37. minutě, když Jakl využil nedohody stopera a gólmana hostů a ve vápně se dostal k míči dříve než brankář, který ho nevybíravým způsobem zastavil a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop. K jeho zahrání se postavil Lenz, který se nemýlil a poslal Xaverov do poločasového vedení 3:2.

Ve druhé polovině atraktivního a někdy až příliš agresivního utkání měli hosté možnost k vyrovnání. Naštěstí pro Xaverov ji ale nevyužili a po zásluze byli potrestáni několika brankami v jejich síti. V 61. minutě nalezl průnikovou přihrávkou Mikolášek Tomáše Jakla, který vyslal přízemní centr do malého vápna, kde si ho naneštěstí pro hosty srazil do vlastní sítě čakovický obránce - 4:2. O další dvě branky se postaral Dominik Kovařík. V 65. minutě zahrával přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti, míč opět nepříjemně zaplaval před hostujícím brankářem a skončil v síti - 5:2. Jen o tři minuty později se podobná situace opakovala jen s rozdíly, že střela letěla z cca dvaceti metrů a padla po pěkné kombinaci domácích hráčů - 6:2. V 69. si hosté vykoledovali ještě ČK (stejně jako v podzimním utkání). V následujících minutách obě mužstva spíše dohrávali za rozhodnutého stavu a až nastřelné břevno střídajícím Fialkou se utkání v relativním klidu dohrálo.

Ve třetím jarním zápase si tedy Xaverov i tentokrát připsal tři body a stále stoupá tabulkou výše. Nyní se dvaceti body okupuje 9. pozici a před svými pronásledovateli z dolní části tabulky si vytvořil nadějný náskok. V následujícím souboji se Xaverov představí na hřišti Třeboradic, a to na Velikonoční pondělí 17. dubna od 17 hodin.