Sestava

Ferstl - Kruml (57. Doležal), Matějček, Ladomerský, Jakl - Ulrych (46. Mikoláš), Lebeda (79. Vaníček), Štefan (46. Brotánek), Lenz - Fialka, Boev (72. Lukeš)

Branky

22. a 42. Boev, 12. Štefan, 40. Ulrych

Za slunečného počasí nastoupil Xaverov na Velikonoční pondělí proti B týmu Hájů. Xaverovští měli jasný cíl: napravit výsledek z prvního domácího zápasu. Od začátku jsme měli míč častěji na kopačkách a po úvodní „oťukávací“ desetiminutovce se naše převaha přetavila i v góly. První zařídil Marek Štefan (pro znalce Arturo Vidal), který neměl problém uklidit vynikající přízemní centr od Lenze a poslal Xaverov do vedení. Další branku přidala zimní posila Vasil Boev, který se nejlépe zorientoval v pokutovém území po rohovém kopu a odražený míč umístil za gólmanova záda. Poté se ke slovu dostali i domácí, kteří nás několika standardními situacemi zatlačili na naší polovině. Žádnou větší příležitost si však díky pevné xaverovské obraně nevypracovali. A tak přišel k míči opět rychlonohý Jan Lenz, který v rozmezí dvou minut našel nejprve Ulrycha, který zvýšil už na 3:0 a pak i Boeva, ten poslal oba týmy do kabin za poločasového stavu 4:0 pro Xaverov.

Ve druhém dějství udělal trenér David Lukeš několik změn v sestavě. První start v xaverovském dresu si připsaly nové akvizice Tomáš Brotánek s Janem Doležalem (v týmové kase to bude určitě znát). Xaverov pokračoval v dobrém výkonu z prvního poločasu. Opět jsme si vytvořili několik slibných šancí, leckdy i po krásných kombinacích, ale tentokrát jsme žádnou z nich neproměnili. Na konci zápasu jsme se tedy mohli radovat ze zasloužené výhry 4:0 a napravení prvního jarního utkání.

Již v sobotu 7. dubna nás na domácí umělé trávě čeká lídr naší soutěže – TJ Kyje. Přijďte nás od 16:30 podpořit!