10 / 8 / 2020

Praga vs Xaverov 1:0 (1:0)

Sestava:

Sůva – Kopič (27‘ Markvart, 80‘ Jašev), Ladomerský, Matějček, Ulrych – Mikoláš (54’ Kovařík), Lebeda, Štefan (77‘ Tomšej), Piták, Knyshov – Kaucký (69‘ Herian P.)

V sobotu 8. srpna jsme nastoupili k prvnímu mistrovskému utkání na Pragovce. Náš tým od samého začátku působil velmi organizovaně a týmově. Dostávali jsme se díky kvalitní přechodové fázi přes střed hřiště a během prvního poločasu jsme si vytvořili mnoho brankových příležitostí a samostatných nájezdů na hostujícího brankaře, bohužel bez gólového efektu. Soupeř naopak hrozil z brejkových situací a ze standardních situací, kterých jsme vlivem velkého nasazení našich hráčů vytvářeli příliš mnoho. Bohužel jsme po jednom z rohových kopů a několika smolných odrazů inkasovali první branku a do kabin jsme šli za stavu 0:1.

Druhý poločas již tolik brankových příležitostí nepřinesl. I přesto jsme byli lepší na balonu a soupeře jsme postupe času dostávali pod tlak. Dařily se nám útoky po křídlech a zakončení ze střední vzdálenosti, nicméně hostující brankář předváděl skvělé zákroky. Ani velmi sporné vyloučení Lebedy po druhé žluté kartě v 73. minutě nás nerozhodilo a i v 10 hráčích jsme se tlačili do zakončení a snažili jsme se o vyrovnání. Soupeř nadále hrozil z brejkových situací, nicméně díky výborně chytajícímu Sůvovi jsme další branku neinkasovali, ale bohužel ani nevstřelili, což znamená, že si z prvního mistrovského zápasu neodvážíme ani bod.