• e-shop
 • SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE z.s.

  Oficiální webové stránky klubu

  Kalendář zápasů

  Výsledky zápasy

  Rozpis zápasů, tabulky a další:

  https://souteze.fotbal.cz/turnaje/zapas/894d590f-6386-4e2b-ac69-039c220103fb

  _ _ _ _ _

  Čtvrtek 13.6.2018 18:00 SC Xaverov- FAAZ - 2:1 (1:1)

  Památné vátězství, protože jsme jako jediní v této sezóně dokázali porazit FAAZ

  Tímto jsme udrželi celkovou 3. příčku. Opravdu skvělý výsledek.

  Utkání od počátku vcelku vyrovnané, i když soupeř byl lepší na míči. Z obou stran se hrál kombinační fotbal, žádné nákopy. Vedení jsme se ujali v 11. minutě (Denis) a byl to náš vůbec první gól vstřelený tomuto soupeři za starší žáky.

  Namále jsme měli po rohovém kopu, kdy naše pasivita dovolila soupeři střelu na bránu z malého vápna, ale míč se naštěstí odrazil pryč.

  Vyrovnání v 27. minutě bylo způsobeno nedůsledností a pasivitou obrany, která nechala našeho gólmana zcela ve štychu. První ránu Milda skvěle reflexivně vyrazil na břevno, míč se odrazil do hřistě před bránu a útočník- nikým neobtěžován dostal míč do brány. Obrana jen přihlížela. Poločas 1:1 skončil spravedlivě.

  Ve druhé půli byl obraz hry podobný, naše obrana pracovala dobře, jen ve středu pole měl soupeř neustále nabytek volného prostoru. Vepředu jsme měli několik hezkých akcí zejména po levé straně, ale centry často prošly a na zadní tyči nikdo nebyl.

  Navíc nám chyběla větší aktivita při napadání soupeřovy obrany- včetně gólmana. Malé uklidnění přinesl opět Denis a po individuální akci vstřelil v 54. minutě vítězný gól. Ale zhruba od 60. minuty jsme byli pod velkým tlakem, který jsme ustáli hlavně díky vynikající práci gólmana Mildy. Celký zápas byl velmi pozorný a vybíhal včas a přesně. Kdyby ještě začal víc mluvit, bylo by to skvělé. Měl i spoustu téměř zázračných zákroků přímo v brance a jeho podíl na vítězství je obří. S blížícím se koncem zápasu naši začali fungovat s nevídaným nasazením, které lze přirovnat k památnému zápasu s Újezdem. I když ubývaly síly, nasazení bylo veliké a zápas jsme dovedli do sladkého vítězství.

  Velký dík patří posilám z mladších žáků, kteří jsou a byli platnými členy našeho celku a vůbec nejde poznat (snad občas podle vzrůstu), že jsou výrazně mladší.

  Třešničkou na dortu je vítězství Denise v soutěži střelců, kdy v rámci celé sezóny vstřelil skoro 2x víc branek, než druhý v pořadí.

  Gratulujeme.

  Neděle 13. 05. 2018 13:30 TJ Čakovice- SC XAVEROV - 2:6 (1:4)

  Branky: Šeplavý, Piták 5

  Sobota 5. 5. 2018 12:45 SK Střešovice- SC Xaverov - 4:4 (1:3)

  Branky: Piták 3x, Šeplavý

  Sobota 28. 4. 2018 10:00 SC Xaverov- FC Zličín - 1:7 (0:3)

  Branky: Piták

  Sobota 7. 4. 2018 14:30

  TJ Sokol Stodůlky- SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE- 0:8 (0:4)

  První utkání jarní části. Poprvé na trávě a povrch nebyl jednoduchý hlavně pro gólmany. Suchý, občas drn s nepravidelným odskokem. Nic z toho ovšem nezabránilo Švancimu, aby podal famózní výkon. Výsledek zápasu ne zcela odpovídá průběhu hry, protože náš vstup do zápasu byl velmi nepřesvědčivý. Velké množství individuálních chyb, nepřesné přihrávky, ztráty i jednoduchých balónů. Kdybychom po prvních deseti minutách prohrávali 3:0, bylo by to celkem spravedlivé. Zatímco útok i obrana vcelku fungují spolehlivě, záložní řada podává občas poněkud vlažný výkon. Daleko od útočníků, daleko od obrany. Na tom musíme zapracovat. Nicméně první gól jsme dali my (Denis) a postupem času soupeř poněkud znervózněl. Zadařilo se několik našich individuálních akcí a nakonec z toho bylo do přestávky 0:4. Do druhého poločasu jsme promíchali sestavu a konečně jsme začali hrát fotbal. Hezké kombinace, narážečky, průnikové přihrávky. V prvních 4 minutách druhého poločasu jsme dali 3 branky a zápas trochu přestal být zajímavý. Z naší strany to občas byla snaha až o exhibici a to možná způsobilo, že jsme nedali dalších cca. 5 branek. Posily z MŽ nezklamaly (jak je obvyklé) a divák nemá šanci poznat, že jde o mladší hráče. Díky Švanci, Šery, Jony a Honzo za pomoc.

  Sestava: Švancara, Kramář, Turek, Míchek, Wachtl, Kučera, Nízký, Mayor, Šerák, Piták, Nový, Hanzalík, Honka, Cook, Machatý, Šeplavý, Wertheim.

  Góly: Piták 3x, Wachtl, Mayor, Honka, Kučera, Machatý

  Titul Motorová myš vyhrává Martin. Gratulace.

  Sobota 18.11. 2017 9:00

  FAAZ - SC Xaverov 4:0 (2:0)

  Extrémně "ochuzená" sestava, zejména v obraně to je už na pováženou. Soupeř hrál kvalitní fotbal, moc nám nepůjčoval míč a když jsme se přeci jen dostali do slibné útočné akce, tak fyzická i výšková převaha znemožnila zakončení. Silně se také projevila chabá fyzická příprava části našeho mužstva a bylo by dobré si uvědomit, že pokud nemakám na tréninku, při zápase není na čem stavět. Opět jsme byli doplněni o posilu z mladších žáků a znovu je potřeba napsat, že "jen houšť a větší kapky". Náš gólman Švanci předvedl famózní výkon a zabránil 4-6 dalším jistým gólům. I druzí dva hráči z MŽ makali a jen škoda, že jsou nevysoké postavy :-) . Díky Ondro, Davide Š. a Denisi H. Ještě jeden výkon zaslouží pochvalu- a to výkon našeho kapitána Denise P. V tomto zápase překypoval aktivitou a pohybem, ale útočník bez podpory zálohy sám proti dobře postavené obraně málo zmůže. Fyzické vypětí šlo tak daleko, že kapitán byl na chvíli poslán do zálohy (aby si trochu oddychl). Ono běhat v útoku a v zápětí hasit problémy v obraně se prostě nedá dlouho zvládat.

  V závěru se nám podařilo přeci jen vstřelit gól (Daniel), ale ten pro ofsajd nebyl uznán. Okamžik to byl sporný, nicméně tohle nám zápas neprohrálo.

  Sestava: Švancara, Hanzalík, Turek, Míchek, Kučera, Andriyan, Honka, Borovička, Šeplavý, Husenský, Piták, Nízký, Nový


  _ _ _ _

  Neděle 12. 11. 2017 10:00

  SC XaverovSK Zbraslav 2:1 (2:1)

  Neustále nás trápí marodka a sestavu dáváme jen obtížně dohromady. Zápas se Zbraslaví byl zejména pro diváky atraktivní, nabitý souboji a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Všechny góly (i ten soupeřův) padly po pohledných fotbalových akcích. A i když i Denisův gól byl hezký, Andyho gól po obejití obránce a střela po otočce - to byla lahůdka. Nicméně stále necháváme soupeři příliš volného prostoru a zejména ve středu hřiště je to znát. Ani nácvik rohových kopů nepomáhá, aby nám nepropadaly míče kolem zadní tyče- škoda příležitostí. A jako již poněkolikáté- opět posila od mladších žáků a opět z nich byli platní členové mužstva. Díky kluci.

  Góly: Piták, Andriyan

  Sestava: Soukup, Turek, Míchek, Novotný, Wachtl, Kučera, Andriyan, Honka, Šerák, Borovička, Piták, Nízký, Nový, Šeplavý,

  Husenský, Machatý, Soldátek, Kramář
  - - -

  Neděle 5. 11. 2017 14:00

  SC Radotín - SC Xaverov 1:2 (0:1)

  Nebyl to hezký fotbal- od obou celků. Holomajzna- nakopávání- kde je míč, tam jsme všichni ... Ano, máme hráče, kteří nehrají mistráky a zejména v obraně je hodně znát, že lepíme sestavu. Ale i když hraji na jiném postu, tak to neznamená, že běhám jen při útoku a bránění nechávám ostatním. CR7 to přeci jinak nedělá. Úvodní gól jsme dali ze standardní situace, kdy Kůča přesnou technickou střelou překonal jinak vítečně chytajícího gólnana. Krásná střela. Opět jsme měli posilu od mladších a Ondra se stal (jako všichni před ním) opravdovým členem mužstva a ne jen nějakou výpomocí. Toto bylo ještě umocněno jeho vstřeleným gólem, který si zasloužil aktivním napadáním hry obránce s brankářem. Ondra byl prostě dostatečně rychlý a balón získal a zavěsil. Moc hezké.

  Za stavu 0:2 pro nás jsme zejména v poslední čtvrtině pouštěli soupeře do nebezpečných průniků po křídle a po snížení na 1:2 se soupeř snažil o to víc. Jen díky nepřesnému zakončování soupeře jsme již nedostali gól a poněkud se štěstím zvítězili.

  Góly: Kučera, Borovička

  Sestava: Soukup, Turek, Míchek, Novotný, Kučera, Andriyan, Honka, Borovička, Piták, Nízký, Nový, Šeplavý, Machatý, Soldátek, Kramář
  _ _ _

  Sobota 28. 10. 2017 09:00

  SC XaverovTJ Slovan Bohnice 6:3 (2:1)

  komentář později

  Góly: Piták 3x, Míchek 2x, Šeplavý 1x

  Sestava: Soukup, Kölbl, Turek, Míchek, Novotný, Špaček, Husenský, Andriyan, Honka, Kučera, Piták, Nízký, Nový, Šeplavý
  _ _ _

  Sobota 21. 10. 2017 16:30

  FK Loko Vltavín - SC Xaverov 2:5 (0:3)

  Hrálo se na poměrně tvrdém umělém povrchu a zároveň bylo hřiště trochu užší, než jsme zvyklí. Kluci se tak museli přizpůsobit a ne všichni měli připravené tarfy, které by byly určitě vhodnější volbou. A protože se i "vítězná sestava" mění, sáhli jsme k několika změnám. Do základní sestavy se podívali kluci z mladších žáků a hned zaujali místo v krajní obraně a záloze.

  Po úvodním oťukávání jsem si vytvořili slibné příležitosti k otevření skóre, ale nedokázali jsme se prosadit. Soupeře jsme ale do vážnějších šancí nepustili. Vše zastavovali naši spolehliví obránci. I přes užší hřiště jsme se snažili vést naše útoky po křídlech. Zhruba po 20 minutách hry nás dostal do vedení Kůča, který téměř z poloviny hřiště přehodil domácího golmana. Byl to ten typ střely, kdy se člověk ptá, jestli byla tak geniální, nebo tak nepovedená ;-). K tomuto šťastnému vedení nám možná pomohl i západ slunce a správně zvolená strana při úvodním losu. Vstřelená branka kluky nastartovala a tlačili se dál dopředu. Z toho jsme vytěžili další dva zásahy. V první situaci se Honza M. dostal k odraženému balonu a hlavou ho doklepl za brankovou čáru. Náš třetí úspěch zajistil Filip M. v závaru po našem rohu. Do kabin se tak šlo s nadějným výsledkem 0:3. Mohlo se zdát, že máme zápas ve svých rukou, ale ...

  Po přestávce jsme hned zpočátku snadno ztratili balón a soupeř šel do rychlého protiútoku. Útočník Vltavínu se prosadil i když měl míč daleko od nohy. Náš brankář nás v tu chvíli zrovna moc nepodržel. S okamžitou odpovědí přišel Deny a zajistil bezpečný odstup - 1:4. Soupeře vstřelený gól povzbudil a začal nás přehrávat jak kombinačně, tak bojovností. I proto zaslouženě snížil na 2:4, opět po zbytečných zmatcích. Naši chlapci znervózněli, kombinace byla chaotická, koncentrace na hru se úplně vytratila. Hráči ze střídačky přicházeli na hřiště s cílem podržet více balón a uklidnit hru. V pravou chvíli se ozvali i naši fanoušci a byli hodně slyšet a cítit. Ustáli jsme nápor, Denis vstřelil gól na 2:5 a bylo rozhodnuto.

  Chválíme všechny, že se snažili vyrovnat soupeři v bojovnosti. Zvláštní pochvalu zaslouží kluci z mladších žáků - Jáchym a Ondra, kteří zvládli exceletně své role ve starší kategorii.

  Co bylo vysloveně špatně - zbytečné zakopnutí míče po odpískání oceněné právem žlutou kartou, protesty a nekoncetrovanost na svůj vlastní výkon.

  Góly: Machatý, 2x Piták, Kučera, Míchek

  Sestava:
  Soukup, Wachtl, Turek, Míchek, Novotný, Šerák, Andriyan, Honka, Kučera, Piták, Machatý, Nízký, Kramář, Soldátek, Nový

  ______

  Sobota 14. 10. 2017 11:00

  SC XaverovTJ AVIA Čakovice 14:0 (7:0)

  Na domácím hřišti nás přivítalo velice příjemné počasí. Za těchto podmínek se muselo jít každému do zápasu o něco více naladěněji. Oproti minulému zápasu jsme udělali nepatrné změny v základní sestavě. Někteří hráči rotovali sestavou i v průběhu zápasu. Příčinou je i to, že nás dlouhodobě trápí početná zranění hráčů, kteří by do zápasu jistě zasáhli.
  Od úvodního hvizdu jsme nezačali vůbec dobře. Ztráceli jsme jednoduché balóny ve středu hřiště, působili jsme nejistým a rozpačitým dojmem. Našimi nepřesnými nahrávkami jsme darovali šance soupeři, naštěstí ne ty gólové. Po několika minutách hry se začalo blýskat na lepší časy. Začali jsme slušně kombinovat především po naší pravé straně a byly z toho nebezpečné a hlavně gólové situace. Přesto, že chyb bylo jako máku, dokázali jsme soupeři vstřelit do poločasu 7 branek. Ve druhém dějství se naše hra zkvalitnila a bylo k vidění hned několik povedených akcí zakončených brankou. Fanouškům se musely narážečky či průnikové nahrávky líbit a nejednou je ocenili potleskem. Ukazatel skóre se zastavil na čísle 14:0. A to jsme ještě spoustu ložených šancí dokázali spálit.
  Kluky musíme pochválit za to, že stále častěji hrají opravdu pohledný fotbal. Dále nutno pochválit i výkon krajních obránců, kteří se nebáli i zaútočit. Zodpovědnost stoperů a jejich včasné vystupování a odebírání balónu. Na druhou stranu je třeba do příště zlepšit několik věcí a dále na nich pracovat při tréninku. Jde určitě o větší hlad a důraz ve vápně, provedení standardních situací a lepší hra či pohyb bez míče.

  Veliké poděkování patří i našemu gólmanovi, pro kterého to nebylo jednoduché utkání. V bráně neměl skoro žádnou práci a o to důležitější bylo jeho neustálé soustředění se a kvalitní rozehrávky nohou ze hry. Spolupráce s obránci fungovala na výtečnou a díky tomu se nám dařilo zakládat nebezpečné útoky. Díky Švanci!

  góly: Kučera 2, Machatý, Honka 3, Piták 4, Mayor 4

  Švancara - Novotný, Míchek, Turek, Hanzalík - Kramář, Mayor, Nízký, Kučera - Piták, Honka (Machatý, Nový)

  __

  Sobota 7. 10. 2017 16:00

  SC Xaverov - SK Střešovice - 4:0 (0:0)

  Neustávající marodka, pouze 1 hráč na střídání a prořídlá obrana. V první polovině zápasu to nebylo dobré a fotbal místy chaotický, jen odkopávání a nakopávání, hráči v jednom chumlu. Fotbalově návrat tak o 3 roky zpět. Přesto byly světlé okamžiky při našich průnicích po levé straně. Opět neproměněné šance. Druhý poločas přinesl změnu a z levé strany se nakonec zadařilo. Po vstřelení gólu přišlo uklidnění a začal se hrát fotbal. Nicméně v celém zápase jsme vyrobili neuveřitelné množství individuálních chyb i v naprosto jednoduchých situacích. Soupeř posledních 10 minut velmi aktivní a zle nám zatápěl.

  Soukup, Hanzalík, Turek, Novotný, Machatý, Kučera, Mayor, Honka, Piták, Nízký, Nový, Kramář

  __

  Neděle 1. 10. 2017 16:00

  FK ZLIČÍN- SC Xaverov - 8:3 (3:1)

  Stále nás trápí marodka a sestava je poněkud provizorní. První prohra- se soupeřem, který byl fotbalově lepší a i po fyzické stránce nás převyšoval. Nicméně průběh zápasu nebyl zase tak jednznačný, jak vypadá výsledek. V úvodní části prvního poločasu byla hra velmi vyrovnaná a kdybychom proměnili jasné šance, zápas by se asi vyvíjel jiným směrem. Neproměněných tutovek máme v mistrácích příliš. V druhém poločase už byla vidět jistá odevzdanost a hlavně nedůslednost v obsazování hráčů natěsno. V tomto utkání udělil mladý rozhodčí celkem 3 ŽK, což je pro nás premiéra. Mohlo by se zdát, že hlavní rozhodčí vedl zápas místy ne zcela předvídatelně, ale tyto nejistoty rozhodně nezavinily naši prohru. Poděkování patří výpomoci od mladších, konkrétně Davidovi Š., který jednu půli chytal a ve druhé byl nebezpečným útočníkem. Vstřlení branky zabránil jen reflexivní zákrok gólmana. Díky.

  Soukup, Kölbl, Míchek, Turek, Novotný, Machatý, Kučera, Mayor, Honka, Piták, Kadlec, Nízký, Nový, Švancara

  ___

  Neděle 17. 9. 2017 16:30

  TJ Sokol Řepy - SC XAVEROV 1:12 (1:6)

  Kvalitně odehraný zápas (až na chaotických 10 minut v průběhu prvního poločasu). Opravdu hezké fotbalové akce a i když některé neskončily gólem, přesto se bylo na co koukat. Velké poděkování hráčům za to, že udrželi nervy v klidu a nevztekali se kvůli neustálému okopávání a faulování od soupeře.

  Marodka mezi obránci nám malinko míchá sestavou, ale mít 6 útočníků v poli mít nejde.

  Soukup, Kölbl, Míchek, Turek, Novotný, Soldátek, Kučera, Mayor, Honka, Piták, Kadlec, Nízký, Nový, Kramář.

  Dobrá práce, díky.
  ___

  Sobota 9. 9. 2017 10:30

  SC XAVEROV - TJ Sokol Stodůlky 10:0 (3:0)

  První zápas sezóny a po dlouhé době soupeř, který nebyl fyzicky vyšší.

  Parádní vstup do nové soutěže, kombinační fotbal a kvalita na míči. Ale: i když to nevypadá, pořád máme co zlepšovat v proměňování šancí.

  Soukup, Kölbl, Míchek, Turek, Hanzalík, Novotný, Soldátek, Kučera, Mayor, Honka, Piták,Kadlec, Machatý, Nízký, Nový

  Díky kluci.

  "Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

  zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

  Hej, hej, hej, XAVEROV je nej!

  logo městská část praha 20_png
  praha-logo-gif_566x566_gif
  prazsky-fotbalovy-svaz
  logo1png_228x77.png
  websitemedialogo-extranegativespacepng_1024x313.png
  logo-rovac-png_500x167.png
  fs-cz-clrpng_3484x1166.png
  ppl-zakladni-barevne-cmykjpg_1776x534.jpeg
  veoliajpg_1500x465.jpeg
  download.png
  renomia-logojpg_853x703.jpeg
  download.jpg
  1png_261x95.png
  autoPoly.png
  imagespng_435x116.png
  partyday-logo.png
  logo[1].png

  Hrdý partner mládeže

  Top