_ _ _ _ _

Čtvrtek 13.6.2018 18:00 SC Xaverov- FAAZ - 2:1 (1:1)

Památné vátězství, protože jsme jako jediní v této sezóně dokázali porazit FAAZ

Tímto jsme udrželi celkovou 3. příčku. Opravdu skvělý výsledek.

Utkání od počátku vcelku vyrovnané, i když soupeř byl lepší na míči. Z obou stran se hrál kombinační fotbal, žádné nákopy. Vedení jsme se ujali v 11. minutě (Denis) a byl to náš vůbec první gól vstřelený tomuto soupeři za starší žáky.

Namále jsme měli po rohovém kopu, kdy naše pasivita dovolila soupeři střelu na bránu z malého vápna, ale míč se naštěstí odrazil pryč.

Vyrovnání v 27. minutě bylo způsobeno nedůsledností a pasivitou obrany, která nechala našeho gólmana zcela ve štychu. První ránu Milda skvěle reflexivně vyrazil na břevno, míč se odrazil do hřistě před bránu a útočník- nikým neobtěžován dostal míč do brány. Obrana jen přihlížela. Poločas 1:1 skončil spravedlivě.

Ve druhé půli byl obraz hry podobný, naše obrana pracovala dobře, jen ve středu pole měl soupeř neustále nabytek volného prostoru. Vepředu jsme měli několik hezkých akcí zejména po levé straně, ale centry často prošly a na zadní tyči nikdo nebyl.

Navíc nám chyběla větší aktivita při napadání soupeřovy obrany- včetně gólmana. Malé uklidnění přinesl opět Denis a po individuální akci vstřelil v 54. minutě vítězný gól. Ale zhruba od 60. minuty jsme byli pod velkým tlakem, který jsme ustáli hlavně díky vynikající práci gólmana Mildy. Celký zápas byl velmi pozorný a vybíhal včas a přesně. Kdyby ještě začal víc mluvit, bylo by to skvělé. Měl i spoustu téměř zázračných zákroků přímo v brance a jeho podíl na vítězství je obří. S blížícím se koncem zápasu naši začali fungovat s nevídaným nasazením, které lze přirovnat k památnému zápasu s Újezdem. I když ubývaly síly, nasazení bylo veliké a zápas jsme dovedli do sladkého vítězství.

Velký dík patří posilám z mladších žáků, kteří jsou a byli platnými členy našeho celku a vůbec nejde poznat (snad občas podle vzrůstu), že jsou výrazně mladší.

Třešničkou na dortu je vítězství Denise v soutěži střelců, kdy v rámci celé sezóny vstřelil skoro 2x víc branek, než druhý v pořadí.

Gratulujeme.

Neděle 13. 05. 2018 13:30 TJ Čakovice- SC XAVEROV - 2:6 (1:4)

Branky: Šeplavý, Piták 5

Sobota 5. 5. 2018 12:45 SK Střešovice- SC Xaverov - 4:4 (1:3)

Branky: Piták 3x, Šeplavý

Sobota 28. 4. 2018 10:00 SC Xaverov- FC Zličín - 1:7 (0:3)

Branky: Piták

Sobota 7. 4. 2018 14:30

TJ Sokol Stodůlky- SC XAVEROV HORNÍ POČERNICE- 0:8 (0:4)

První utkání jarní části. Poprvé na trávě a povrch nebyl jednoduchý hlavně pro gólmany. Suchý, občas drn s nepravidelným odskokem. Nic z toho ovšem nezabránilo Švancimu, aby podal famózní výkon. Výsledek zápasu ne zcela odpovídá průběhu hry, protože náš vstup do zápasu byl velmi nepřesvědčivý. Velké množství individuálních chyb, nepřesné přihrávky, ztráty i jednoduchých balónů. Kdybychom po prvních deseti minutách prohrávali 3:0, bylo by to celkem spravedlivé. Zatímco útok i obrana vcelku fungují spolehlivě, záložní řada podává občas poněkud vlažný výkon. Daleko od útočníků, daleko od obrany. Na tom musíme zapracovat. Nicméně první gól jsme dali my (Denis) a postupem času soupeř poněkud znervózněl. Zadařilo se několik našich individuálních akcí a nakonec z toho bylo do přestávky 0:4. Do druhého poločasu jsme promíchali sestavu a konečně jsme začali hrát fotbal. Hezké kombinace, narážečky, průnikové přihrávky. V prvních 4 minutách druhého poločasu jsme dali 3 branky a zápas trochu přestal být zajímavý. Z naší strany to občas byla snaha až o exhibici a to možná způsobilo, že jsme nedali dalších cca. 5 branek. Posily z MŽ nezklamaly (jak je obvyklé) a divák nemá šanci poznat, že jde o mladší hráče. Díky Švanci, Šery, Jony a Honzo za pomoc.

Sestava: Švancara, Kramář, Turek, Míchek, Wachtl, Kučera, Nízký, Mayor, Šerák, Piták, Nový, Hanzalík, Honka, Cook, Machatý, Šeplavý, Wertheim.

Góly: Piták 3x, Wachtl, Mayor, Honka, Kučera, Machatý

Titul Motorová myš vyhrává Martin. Gratulace.

Sobota 18.11. 2017 9:00

FAAZ - SC Xaverov 4:0 (2:0)

Extrémně "ochuzená" sestava, zejména v obraně to je už na pováženou. Soupeř hrál kvalitní fotbal, moc nám nepůjčoval míč a když jsme se přeci jen dostali do slibné útočné akce, tak fyzická i výšková převaha znemožnila zakončení. Silně se také projevila chabá fyzická příprava části našeho mužstva a bylo by dobré si uvědomit, že pokud nemakám na tréninku, při zápase není na čem stavět. Opět jsme byli doplněni o posilu z mladších žáků a znovu je potřeba napsat, že "jen houšť a větší kapky". Náš gólman Švanci předvedl famózní výkon a zabránil 4-6 dalším jistým gólům. I druzí dva hráči z MŽ makali a jen škoda, že jsou nevysoké postavy :-) . Díky Ondro, Davide Š. a Denisi H. Ještě jeden výkon zaslouží pochvalu- a to výkon našeho kapitána Denise P. V tomto zápase překypoval aktivitou a pohybem, ale útočník bez podpory zálohy sám proti dobře postavené obraně málo zmůže. Fyzické vypětí šlo tak daleko, že kapitán byl na chvíli poslán do zálohy (aby si trochu oddychl). Ono běhat v útoku a v zápětí hasit problémy v obraně se prostě nedá dlouho zvládat.

V závěru se nám podařilo přeci jen vstřelit gól (Daniel), ale ten pro ofsajd nebyl uznán. Okamžik to byl sporný, nicméně tohle nám zápas neprohrálo.

Sestava: Švancara, Hanzalík, Turek, Míchek, Kučera, Andriyan, Honka, Borovička, Šeplavý, Husenský, Piták, Nízký, Nový

_ _ _ _

Neděle 12. 11. 2017 10:00

SC XaverovSK Zbraslav 2:1 (2:1)

Neustále nás trápí marodka a sestavu dáváme jen obtížně dohromady. Zápas se Zbraslaví byl zejména pro diváky atraktivní, nabitý souboji a hra se přelévala z jedné strany na druhou. Všechny góly (i ten soupeřův) padly po pohledných fotbalových akcích. A i když i Denisův gól byl hezký, Andyho gól po obejití obránce a střela po otočce - to byla lahůdka. Nicméně stále necháváme soupeři příliš volného prostoru a zejména ve středu hřiště je to znát. Ani nácvik rohových kopů nepomáhá, aby nám nepropadaly míče kolem zadní tyče- škoda příležitostí. A jako již poněkolikáté- opět posila od mladších žáků a opět z nich byli platní členové mužstva. Díky kluci.

Góly: Piták, Andriyan

Sestava: Soukup, Turek, Míchek, Novotný, Wachtl, Kučera, Andriyan, Honka, Šerák, Borovička, Piták, Nízký, Nový, Šeplavý,

Husenský, Machatý, Soldátek, Kramář
    - - -

Neděle 5. 11. 2017 14:00

SC Radotín - SC Xaverov 1:2 (0:1)

Nebyl to hezký fotbal- od obou celků. Holomajzna- nakopávání- kde je míč, tam jsme všichni ... Ano, máme hráče, kteří nehrají mistráky a zejména v obraně je hodně znát, že lepíme sestavu. Ale i když hraji na jiném postu, tak to neznamená, že běhám jen při útoku a bránění nechávám ostatním. CR7 to přeci jinak nedělá. Úvodní gól jsme dali ze standardní situace, kdy Kůča přesnou technickou střelou překonal jinak vítečně chytajícího gólnana. Krásná střela. Opět jsme měli posilu od mladších a Ondra se stal (jako všichni před ním) opravdovým členem mužstva a ne jen nějakou výpomocí. Toto bylo ještě umocněno jeho vstřeleným gólem, který si zasloužil aktivním napadáním hry obránce s brankářem. Ondra byl prostě dostatečně rychlý a balón získal a zavěsil. Moc hezké.

Za stavu 0:2 pro nás jsme zejména v poslední čtvrtině pouštěli soupeře do nebezpečných průniků po křídle a po snížení na 1:2 se soupeř snažil o to víc. Jen díky nepřesnému zakončování soupeře jsme již nedostali gól a poněkud se štěstím zvítězili.

Góly: Kučera, Borovička

Sestava: Soukup, Turek, Míchek, Novotný, Kučera, Andriyan, Honka, Borovička, Piták, Nízký, Nový, Šeplavý, Machatý, Soldátek, Kramář