A-TÝM

Ztráta v derby s Dolními Počernicemi

24 / 10 / 2015

SC Xaverov Horní Počernice - TJ Sokol Dolní Počernice "C" 2:2 (0:2)

Do derby se sousedy z Dolních Počernic jsme vstoupili velkým tlakem, ze kterého vzešlo několik šancí. Už v 5. minutě si po kombinaci s Topolem navedl Jakl ml. balón do vápna, ale z boku hostujícího brankáře neprostřelil. V 7. minutě pak po přihrávce kapitána Lukeše netrefil branku náš nejlepší střelec Skalický. 11. minuta a další šance Xaverova. Dominik Kovařík si po dobrém průniku po levé straně připravil míč ke střele, ta ale bohužel opět branku nepřinesla. Všechny tyto promarněné šance potrestali hosté z první střely na branku po rohovém kopu. Ve 20. minutě přehlavičkoval naši nedůslednou obranu hráč hostí a ti nám dali jasnou lekci z produktivity. Jen pět minut poté se výbornou střelou za hranicí pokutového území blýskl záložník Dolních Počernic a zvýšil již na 0:2. Ve 30. minutě mohl snížit Skalický, ale jeho střela opět skončila jen v rukavicích dobře chytajícího gólmana hostů.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem. Dát co nejrychleji branku a vrátit se zpět do hry. Hned ve 47. minutě šel Sklaický již poněkolikáté v tomto zápase sám na branku, ale ani v tomto případě nebyl úspešný a střelou vedle bohužel potvrdil, že to nebyl jeho zápas. O minutu později težil ze špatné rozehrávky hostů Kovařík, jeho střela byla ale sražena na rohový kop. Následující minuty se odehrávaly na polovině hostů, ale žádnou ze šancí jsme nedokázali přetavit v gól. Až v 66. minutě po přihrávce Tomáše Jakla ml. si kapitán David Lukeš navedl míč do vápna, kde obešel vše, co mu stálo v cestě a do prázdné branky snížil na 1:2. Po kontaktním gólu se náš tlak ještě zvýšil, ale dnes se nám bohužel nedařilo naše vypracované šance proměňovat. V 80. si po levé straně posunul míč kolem obránců Adam Petřík, přihrál pod sebe, kde stál střídající Brejcha, který svým prvním gólem v dresu Xaverova vyrovnal na 2:2. O radost se mohl podělit se !!140!! vynikajícími fanoušky, kteří nás opět po celý zápas mohutně podporovali.

Avšak víc už jsme bohužel nestihli, a tak si oba týmy rozdělili body po celkem spravedlivé remíze 2:2.

Sestava: Surmař - Klčo S. (56. Jakl st.), Ladomerský, Habrun, Jakl ml. - Petřík, Lukeš, Mikolášek, Topol (75. Brejcha) - Kovařík D, Skalický

Branky: 66. Lukeš, 81. Brejcha