Z Ďáblic jsme si odvezli bod za remízu 3:3

29 / 8 / 2016

SK Ďáblice "B" - SC Xaverov 3:3 (2:0)

Sestava: Sůva - Ulrych, Matějček, Kovařík P., Jakl - Remeš (70. Kovařík D.), Kruml (46. Mihok), Pospíšil, Morgenstern (75. Topol) - Kaucký (85. Fialka), Skalický

Branky: 51. Kaucký, 52. a 61. Remeš

V horkém počasí jsme v sobotu 27. srpna nastoupili v Ďáblicích proti místnímu béčku k prvnímu mistrovskému utkání v I. B třídě.

První poločas se nesl ve znamení převahy domácích. Ti častěji drželi míč na svých kopačkách a nepouštěli nás až na nějaké výjimky příliš do hry. Domácí poprvé zahrozili v 17. minutě, když jejich záložník prověřil debutanta Sůvu. Ten si ale s jedovatou střelou poradil výborně a dokázal ji vytěsnit mimo tři tyče. Bohužel o sedm minut později domácí odcentrovali z pravé strany, míč trefil nechytatelně domácí hráč a poslal Ďáblice do vedení. Poté se hra mírně vyrovnala, ale Xaverov se do vážnější šance nedostal. A tak tři minuty před koncem prvního poločasu udeřili opět domácí. Ďáblický útočník nedal hlavou Sůvovi šanci a zvýšil na 2:0.

Do druhé půle jsme nastoupili s jednou změnou v sestavě, když Krumla nahradil Mihok. Xaverovští se o poločasové přestávce vzchopili a do následujícího poločasu vlétli opravdu ve velkém stylu. Už v 51. minutě si na hranici pokutového území pokryl míč Kaucký a krásnou střelou poslal míč do šibenice domácí branky - 1:2. Jen o minutu později využil nepozornosti a nepřesnosti domácí obrany Remeš, který vypíchl balón po špatné rozehrávce. Ten skončil v ďáblické brance a naši hráči tak s výbornými fanoušky mohli slavit vyrovnání na 2:2. Uběhlo deset dalších minut a skóre se opět měnilo. Skalický se prohnal po levé straně až do pokutového území, kde předložil Remešovi míč před prázdnou branku, pro toho nebyl problém nás poslat do vedení 3:2! V dalších minutách jsme si vytvořili ještě několik zajímavých příležitostí, nikdo z hráčů však další branku přidat nedokázal. Zhruba od 70. minuty převzali otěže opět domácí a vytvořili si závěrečný tlak. Několik střel a šancí vychytal výborný Sůva, další zblokovala naše obrana. Na rohový kop z 85. minuty však byli všichni krátcí. Odražený míč si našel domácí kapitán a srovnal na konečných 3:3.

První zápas v nové soutěži tedy skončil celkem spravedlivou remízou a Xaverov si do tabulky připisuje premiérový bod. Příští týden přivítáme na domácí půdě “B” tým Hájů.