Jižní Město Chodov - SC Xaverov 1:2 (0:2)

Ferstl Marek - Vaníček Jakub, Ladomerský Marek, Matějček David, Kruml Petr - Jakl Tomáš, Kovařík Petr, Kovařík Dominik, Lebeda Daniel, Lenz Jan (30. Štefan Marek) - Fialka Michal (71. Lukeš David)

Branky:

• 11. min - Fialka Michal - 0:1
    • 21. min - Lenz Jan - 0:2

V sobotu od 15:30 za krásného slunného podzimního dne nastoupil Xaverov ke svému dalšímu utkání 9. kola proti Jižnímu Městu Chodov. Xaverov přijel na Chodov s tím, že bude chtít opět bodovat a navázat na šňůru z posledních pěti kol, kde nepoznal porážku.

S xaverovskou sestavou to tentokrát neměl trenér David Lukeš vůbec jednoduché, oproti domácímu utkání, kde měl 6 hráčů na střídačce, nyní měl pouze dva střídající hráče do hry vč. sebe. Od začátku zápasu Xaverov diktoval tempo hry, které vyústilo rychlým gólem už v 11. minutě centrem z pravé strany a na zadní tyči zakončoval hlavou pod břevno jeden z našich "nejmenších" hráčů Fialka 0:1. Chodov měl místy také šance, zahrával několik rohů, ale vážněji branku Xaverova neohrozil. Ve 21. minutě se dostal Xaverov do dvoubrankového vedení, kde skóroval Jan Lenz 0:2. Zanedlouho ale musel střídat, při jednom ze svých „pravidelných“ průniků si natáhl stehenní sval. Do hry místo Lenze se dostal Štefan. Do zbytku poločasu měl ještě Xaverov několik slibných šancí, kde mohl skórovat a do kabin se mohlo jít za vyššího stavu než 0:2.

Druhý poločas už nebyl ze strany Xaverova v takovém tempu jako ten první. Hra se srovnala, Chodov začal více držet míč a začal se dostávat do slibných šancí, které ale neproměnil díky kvalitnímu výkonu brankáře Ferstla. Až v 67. minutě po ztrátě Dominika Kovaříka na polovině hřiště šel Chodov z levé strany sám na branku a šanci využil 1:2. Zbytek zápasu už byl ze strany Xaverova více nervózní, nedržel už tolik míč a kombinace byly více ztrátové. V 71. minutě došlo ještě k druhému možnému střídání. Na hřiště se dostal David Lukeš, aby do zbytku utkání vnesl částečný klid.

Xaverov výsledek 1:2 udržel a získal další 3 body v soutěži a posunuje se nadále tabulkou výše. Xaverovská hra hlavně v prvním poločase byla velmi kvalitní. Po pohledných kombinací se Xaverov dostával do zajímavých gólových šancí, jen škoda, že výsledek neskončil vyšším brankovým rozdílem. V příštím kole bude Xaverov zajíždět k dalšímu venkovnímu utkání na hřiště svého „spodního“ rivala Dolních Počernic.