Xaverov - Ďáblice B 0:3

27 / 3 / 2018

Xaverov podlehl na domácí půdě s Ďáblicemi B 0:3

SC XAVEROV - SK Ďáblice B 0:3 (0:2)

K prvnímu zápasu jarní části sezóny na Xaverov zavítali Ďáblice B. Utkání se odehrálo za mírně chladného "jarního" počasí. Xaverov nastoupil v pozměněné sestavě, když na lavičce nechal David Lukeš několik hlavních opor z podzimní části.

Začátek utkání se nevyvíjel vůbec špatně, Xaverov si vytvořil několik slibných šancí, kopal také několik rohů, ale gól z žádné příležitosti bohužel nepadl. V 25. minutě mohl domácí poslat do vedení Tomáš Jakl, ale po Štefanově přihrávce do pokutového území svoji střelou gólmana Ďáblic nepřekonal. O pár minut později měl dvě příležitosti Vasil Boev, který chtěl v obou případech lobem přehodit brankáře, ten ale obstál. A tak ve 33. minutě přišel první trest, po nenápadném brejku Ďáblic byl přízemní střelou z hranice pokutového území překonán Ferstl a Ďáblice šly nečekaně do vedení 1:0. Další šance pak zastavila konstrukce branky a, nebo nepřesnosti v zakončení xaverovských hráčů. Tudíž ďáblický střelec přidal Xaverovu druhý gól po rychlé akci a do šaten se šlo za stavu 2:0 pro hosty.

Do druhého poločasu šli domácí s cílem vstřelit co nejrychleji kontaktní branku. Xaverovský tlak postupně zesiloval, ale překonat vynikajícího brankáře Ďáblic se stále nedařilo. Od 58. minuty došlo k postupnému střídání Xaverova, na hřiště se dostali Ladomerský, Lenz, Kaucký a Mikoláš, ale ani tito hráči nedokázali pozměnit výsledek. Opět všechny akce končily buď na tyčích a břevně, nebo zákrokem brankáře. 10 minut před koncem utkání pak Xaverov obdržel po teči domácího hráče ještě třetí gól, a tak své první jarní vystoupení na domácím hřišti prohrál 0:3. Hosté, kteří si za zápas vytvořili minimum šancí dali Xaverovu jasnou lekci z produktivity a odvážejí si tři body. Po výsledcích ostatních týmu klesl Xaverov po 14. kole na 6. příčku.

Xaverov může vše napravit za týden s Hájemi, kde nastoupí na Velikonoční pondělí 02. 04. od 16.30 hodin na umělé trávě na Hájích.