14 / 9 / 2016

Avia Čakovice - SC Xaverov 4:2 (2:0)

Sestava: Sůva - Jakl, Ladomerský, Pospíšil, Ulrych - Mihok (46. Remeš), Lebeda, Topol (46. Skalický), Kaucký (82. Lukeš), Kovařík D. (73. Barták) - Morgenstern

Branky: 47. Morgenstern, 82. Barták

Zápas v Čakovicích bohužel nevyšel vůbec dle našich představ. Do utkání jsme vstoupili sebevědomě a častěji jsme drželi míč na kopačkách, ale žádnou vážnější šanci k ohrožení branky jsme si nevypracovali. Bohužel soupeř byl v tomto utkání velmi produktivní a ze zhruba pěti příležitostí, které si vytvořil dokázal čtyřikrát skóroval. Naše obrana produkovala až nadměrné množství chyb a domácí jich dokázali dokonale využít. Ve 30. minutě se po centru ze strany prosadili poprvé a v nastaveném čase prvního poločasu po nedůraze v našem pokutovém území dokázali vsítit branku i podruhé. Do kabin jsme tak šli za nepříznivého stavu 0:2.

Ve druhé polovině přišly dvě změny. Mihoka nahradil mladý Remeš a Topola obávaný střelec Skalický. Ten hned ve 47. minutě našel hezkou přihrávkou Morgensterna, který prostřelil domácího gólmana a snížil na 1:2. V následujících minutách jsme domácí sevřeli na jejich polovině a vytvořili si mnoho šancí, žádná z nich však brankou neskončila. A tak v 61. minutě přišla opět lekce z produktivity, když před Sůvou zaplaval míč, který skončil až za jeho zády. O deset minut později přidaly Čakovice ještě jeden gól a vedly již o tři góly. Naši hráči ale zbraně ještě nesložily a dále se hnali za vyrovnáním. V 82. minutě Jakl sklepl míč pro Bartáka a ten se tváří v tvář gólmanovi nemýlil - 2:4. V dalších minutách jsme měli ještě několik příležitostí, ale štěstí dnes bohužel nebylo na naší straně.

Z Čakovic jsme tak i přes převahu a větší množství šancí odjeli bez bodu za prohru 2:4.

Komentář trenéra Davida Lukeše: O výsledku utkání rozhodla produktivita domácích, naopak naše nemohoucnost v koncovce a nedůslednost v našem pokutovém území. Převažuje ve mě zklamání, měli jsme více ze hry, dostatek příležitostí s výsledkem něco udělat. Myslím, že jsme měli na to bodovat, ale pokud nebudeme hrát disciplinovaně a zodpovědně směrem dozadu, nebudeme úspěšní.