Vstup do nové sezóny se Xaverovu nepovedl

29 / 8 / 2017

SK Ďáblice B - SC XAVEROV 3:0 (1:0)

Sestava: Sůva - Kruml, Matějček, Ladomerský, Jakl - Ulrych, Vaníček, Lebeda, Lenz - Čáha (63. Lukeš) - Kovařík (11. Rendla)

První mistrovské utkání po letní pauze jsme sehráli za úmorného vedra na velmi dobře připraveném trávníku B týmu Ďáblic. V minulé sezóně jsme k úvodnímu utkání nastoupili také zde. Tentokrát jsme však odjížděli bez bodů.

Zápas poznamenalo hned v 10. minutě zranění Petra Kovaříka, kterého v úvodu vystřídal nováček Rendla, který si tak připsal první start v xaverovském dresu. V prvním poločase měl Xaverov na kopačkách několik vyložených příležitostí. Z levé strany hrozil Lenz, který několikrát pronikl do pokutového území domácích, po jeho přihrávkách se však nikdo z červeno-černých nedokázal prosadit. Jednou byla střela zblokována, podruhé jsme pro změnu branku vůbec netrefili a napotřetí se zakončení také nevyvedlo. Domácí nás trápili zejména ze vysokého množství standardních situací po mnoha zbytečných faulech blízko šestnáctky. Trest přišel ve 41. minutě. Odražený míč z rohového kopu získal ďáblický záložník, který s přispěním teče překonal Sůvu a poslal domácí do poločasového vedení 1:0.

Začátek druhého poločasu jsme bohužel totálně zaspali. Nejprve v 53. minutě jsme po domělém ofsajdu přestali hrát a následný útok domácích už Sůva nedokázal zachytit. O dvě minuty později bylo ještě hůře, když Ladomerský stáhl ďáblického hráče v našem pokutovém území a pískala se penalta, tu Ďáblice proměnily a zvýšili na 3:0. Po třetím direktu jsme domácí dostali pod tlak, vytvořili si šance, ale branku to nepřineslo. Utkání bylo poznamenáno také několika velice spornými verdikty rozhodčího, které jsme nelibě nesli a více než hře jsme se věnovali diskuzemi se sudím. S béčkem Ďáblic jsme tedy prohráli 0:3 a po prvním kole musíme v těch dalších zapracovat zejména v koncovce. Doufejme, že se to povede již v následujícím utkání s Hájemi, které sehrajeme v neděli v 10:15 na domácím hřišti.