SC XAVEROV Horní Počernice

Oficiální webové stránky klubu

A-TÝM

Vítězný závěr! Zasloužená výhra 6:2 nad týmem z Kačerova

30 / 11 / 2016

SC Xaverov Horní Počernice - SK GORDIC Praha Kačerov 6:2 (4:1) 

Sestava:

Sůva – Ulrych (64. Kruml), Ladomerský, Matějček, Pospíšil – Jakl ml., Lukeš, Kaucký, Lenz (60. Morgenstern), Skalický (76. Fialka) – Kovařík P. (70. Klčo)

Branky:

6., 51., 62. Skalický, 16. Lukeš, 27. Matějček, 36. Jakl ml.

V posledním zápase podzimní části sezony sehrál Xaverov velmi důležité utkání s Kačerovem, které rozhodovalo o konečném umístění v tabulce po polovině soutěže.

Tento fakt si naši hráči plně uvědomovali a k zápasu přistoupili plně koncentrovaní a s odhodláním vyhrát za každou cenu.

Od začátku zápasu se nám dařilo držet balon a poměrně slušně kombinovat. Naše útočné akce, byly výjimečně velmi účinné a dařilo se nám i v proměňování brankových příležitostí. Již po 16 minutách jsme vedli 2:0, kdy se ve vápnech soupeře prosadil nejprve Skalický a poté Lukeš. Hráče z Kačerova jsme k ničemu nepouštěli, což v nich vyvolávalo menší frustraci a začali hrát poměrně „od podlahy“. Nicméně to k žádné změně v obrazu hry nevedlo a po Skalického rohovém kopu ve 27. minutě to bylo již 3:0, kdy navýšil skóre Matějček chytrým obstřelem na zadní tyč. Ve 29. minutě soupeř snížil stav na 3:1 z přímého kopu, což byla jeho jediná střela na branku za celý první poločas. Do konce první půle jsme ještě přidali jednu branku zásluhou Tomáše Jakla, který nekompromisně proměnil přihrávku od skvěle hrajícího Lenze – 4:1.

Druhý poločas probíhal v podobném duchu, hráči Xaverova drželi balon a kontrolovali hru. Soupeř se sice dostával do ojedinělých brejkových situací, které ale obránci ve spolupráci s brankařem Sůvou zdárně vyřešili. V 51. a v 62. minutě se znovu prosadil velmi aktivní Skalický, který tak v zápase nastřílel hattrick, a to dokonce ještě stihl neproměnit pokutový kop. V poslední minutě zápasu soupeř z Kačerova zkorigoval stav na konečných 6:2 střelou z 30 metrů.

Tento výsledek znamená 11. příčku v tabulce se ziskem 11 bodů za 3 výhry a 2 remízy. V jarní části sezóny máme tedy co napravovat, především co se týče bodového zisku.

Komentář trenéra Davida Lukeše:

Poslední utkání sezóny jsme zvládli výborně, od začátku jsme hráli  aktivně, výborně kombinovali a soupeře nenechali vydechnout. Ve druhém poločase jsme přidali další branky a utkání kontrolovali. Jsem rád, že se na hřiště dostali i všichni náhradníci. Škoda, že jsme nevyužili více našich šancí. Na jaře nás  bude čekat hodně úsilí dostat se lepších pater tabulky, ale závěr sezóny jasně ukázal, že na to máme a je to v našich silách. Zároveň chci touto cestou poděkovat našim věrným fanouškům, byli tradičně naším dvanáctým hráčem a podporovali nás úžasně celou sezónu.

Konečná tabulka po 13. kole soutěže.

Nejnovější zprávy A - Tým

Partneři

I. B třída sk. B - Praha

FC Tempo Praha BFK Gordic Praha KačerovSK Ďáblice BFC Háje jižní Město BAvia ČakoviceSK Třeboradice BSK Union Vršovice BSokol KolovratySpartak KbelyČZU PrahaJižní Město ChodovSC Xaverov Horní PočerniceABC Braník BTJ Sokol Benice
Top