Muži

Vítězná série ukončena, 4:1 prohra v Třeboradicích

18 / 4 / 2017

SK Třeboradice "B" - SC Xaverov Horní Počernice 4:1 (0:1)

V Třeboradicích se na Velikonoční pondělí odehrálo za deštivého počasí 17. kolo I. B třídy skupiny B. I přes nepříznivé podmínky byla hrací plocha skvěle připravena, a tak si ani jedno z mužstev nemohlo stěžovat.

Úvod utkání zcela jasně ovládli domácí hráči, kteří si vytvořili v prvních deseti minutách několik příležitostí. Největší z nich spálil v 8. minutě třeboradický útočník, kterého vychytal Sůva. Poté však přišel pro domácí tým velký šok. Po skvěle zahraném rohovém kopu z kopačky Ulrycha se v pokutovém území nejlépe zorientoval Petr Kovařík a umístil hlavou míč za bezmocného brankáře - 0:1. Třeboradické však tato branka neznervózněla a dále byli aktivnějším týmem na hřišti. Ve 20. minutě se po chybném odkopu Sůvy dostal k míči hráč Třeboradic, ale z dalekých třiceti metrů síť nerozvlnil. O deset minut později se po přihrávce Čáhy a propadnutí domácí obrany řítil na domácí svatyni Tomáš Jakl, přihrávku na Kovaříka prováhal a s jeho střelou si nakonec poradil dobrým zákrokem gólman rezervního třeboradického týmu a skóre se tedy neměnilo. Ještě o pár minut poté se v šanci ocitl i Lenz, ani on však nezvýšil xaverovské vedení. Veškeré ataky třeboradických skončily na dobře hrající obraně Xaverova, a tak se do kabin šlo za příznivého stavu 1:0 pro Xaverov.

Druhý poločas byl ale pro svěřence Davida Lukeše noční můrou. Chyby v kombinační hře a rozehrávce dostávali Xaverov pod velký tlak, který se minutu po minutě stupňoval. V 60. minutě vše vyvrcholilo vyrovnávacím gólem. Nepřiliš povedená střela domácích prošla na kluzkém povrchu až za záda Sůvy - 1:1. O deset minut poté se po rohovém kopu a nedohodě obranné řady Xaverova prosadil stejný hráč jako v prvním případě a dostal domácí do vedení, ti byli rázem na koni. Xaverov se bohužel ve druhém dějství nezmohl vůbec na nic, Třeboradice trestaly každou chybu a v 77. a 87. minutě ještě upravily konečný stav na 4:1.