SK Union Vršovice B - SC Xaverov 3:2 (2:0)

Sestava: Přibyl - Ulrych (46. Jakl), Matějček, Ladomerský, Kruml (79. Barták) - Lenz, Lukeš, Pospíšil (72. Morgenstern), Lebeda (46. Remeš) - Skalický, Kovařík D.

Branky: 50. Skalický, 59. Kovařík D.

Do Vršovic jsme zajížděli po dvou porážkách s jediným cílem - vyhrát.

Na Unionu nás přivítal zřejmě jeden z nejhorších trávníků v Praze. Těžký hrbolatý a vysoký trávník nebyl předurčen ke kombinační hře. Domácí, kteří jsou s tímto povrchem sžití měli z počátku více ze hry a především nestárnoucí Šimr se mezi naší obranou prosazoval. V 19. minutě se právě on dostal do šance, ve které ho vychytal Přibyl. Z dorážky se však domácí prosadili a šli do vedení 1:0. Další branka přišla jen o několik minut později, když krásnou střelou do šibenice překonali vršovičtí Přibyla podruhé. Xaverov se do šancí dostával jen sporadicky a v prvním poločase si žádnou výraznější příležitost nevytvořil.

Do druhé poloviny přišly dvě změny v naší sestavě. Hned po rozehrávce se řítil sám na branku Remeš, situaci ale nevyřešil dobře a stav se tedy neměnil. V 50. minutě měl druhou šanci, svoji střelou orazítkoval tyč, míč se k němu odrazil zpět, svoji přihrávkou naleznul Skalického, pro kterého nebyl problém snížit na 1:2. Za devět minut se po hezké akci prosadil i Dominik Kovařík a srovnal na 2:2. Již poněkolikáté jsme se tedy dokázali obdivuhodně vrátit zpět do zápasu. Bohužel přišlo rychlé vystřízlivění. O čtyři minuty poté se po nedůrazu v našem pokutovém území prosadil útočník Vršovic a překlopil skóre do stavu 3:2 pro domácí. Naši hráči si pak vytvořili příležitosti ke srovnání stavu, ale žádná nevedla k brance. Konec utkání byl poznamenán zkratem Ladomerského, který byl po úderu loktem vyloučen.

Zápas tedy vyhráli domácí 3:2 a Xaverov tak stále čeká na zisk bodů.