5 / 9 / 2016

SC Xaverov - FC Háje Jižní Město "B" 2:0 (1:0)

Sestava: Sůva - Jakl, Ladomerský, Matějček, Ulrych (88. Kruml) - Mihok, Pospíšil, Kaucký (90. Barták), Kovařík D. (90. Fialka) - Skalický (77. Lebeda), Morgenstern (86. Topol)

Branky: 33. Morgenstern, 84. Kaucký

K prvnímu mistrovskému utkání na domácím hřišti v I. B třídě jsme nastoupili proti B týmu FC Háje Jižní Město. Od začátku utkání jsme určovali tempo a více drželi míč na kopačkách. Hosty jsme ohrožovali zejména po stranách, když jak z levé tak z pravé strany létaly do šestnáctky nebezpečné centry. Rychlá, důrazná a kombinační hra xaverovských dělala Hájím problémy a naši hráči na hřišti jasně vévodili. To se potvrdilo ve 33. minutě. Důrazný Kaucký vybojoval na hranici pokutového území míč, předložil ho Skalickému, který se prosmýkl kolem bránících hráčů a na zlatém podnosu připravil gól pro Morgensterna - 1:0. Z několika slibných příležitostí se za první poločas ujala jen tato, a tak se do kabin šlo za stavu 1:0 pro Xaverov.

Pokyny v kabině o poločasové přestávce zněly jasně. Udržet nastolené tempo a přidat pojišťující branku na 2:0. Vše až na vstřelenou branku plnili domácí výborně. Opět se dostávali do mnoha příležitostí. Hosty však v několika případech podržel výborně chytající gólman Provazník. Poradil si s tvrdými střelami Pospíšila i Skalického. Konečné rozhodnutí tak přišlo až v 84. minutě, když po pěkné akci předložil Morgenstern míč Kauckému, který se štěstím a přispěním teče překonal bezmocného brankáře hostů 2:0. Háje si za celý zápas připsaly jen jedinou střelu na branku, s tou si bez problémů poradil gólman Sůva. K vážnějšímu ohrožení xaverovské branky se hosté dostali pouze ze standardních situací, při kterých měli výraznou výškovou převahu. S tímto handicapem si ale na výbornou poradili naši obránci, kteří nepustili Háje do zakončení.

Vynikající týmový výkon nás tedy po zásluze dovedl ke třem bodům. Jedná se o první tříbodové vítězství v novém ročníku. Další utkání odehrajeme v sobotu v 10:30 v Čakovicích.