A-TÝM

Tři body proti rivalovi ze Satalic

10 / 10 / 2015

SC Xaverov Horní Počernice - TJ SK Satalice 1:0 (0:0)

V souboji týmů z horních pater tabulky se před skvělou kulisou odehrálo pohledné utkání se šťastnějším koncem pro náš tým.

V úvodu se více drželi na míči hosté, kteří dobře kombinovali a příliš nás nepouštěli do hry. Naši branku ohrozili z několika nebezpečných centrů, které však naše obrana dokázala odvrátit a nepustila hosty do výraznější šance. Poté se v 16. minutě po špatné rozehrávce a napadání našich útočníků zranil satalický brankář, který nemohl dále pokračovat ve hře a byl nucen vystřídat. Od tohoto momentu jsem se dostali více do hry a po pěkných kombinačních akcích jsme se začali prosazovat i na naší útočné polovině. Ve 44. minutě se ve velké šanci ocitl kapitán David Lukeš, kterému ale střelu vytěsnil obětavý skluz hostujícího obránce. V samém závěru prvního poločasu se z rohového kopu prosadil stoper Marek Ladomerský, gól mu však kvůli útočnému faulu, který viděl jen hlavní rozhodčí nebyl uznán.

Do druhé poloviny jsme vstoupili velice dobře a na satalického brankáře jsme vyslali několik nebezpečných střel. Žádná z nich se ale neujala. Gól nepřinesl ani nebezpečný přímý kop Davida Lukeše, který mířil jen těsně vedle. Branka tak padla až z chyby obrany hostů, když se k míči dostal Míla Skalický a v 69. minutě bez problémů trefil odkrytou branku - 1:0. Po vedoucí brance jsme se zatáhli a soustředili se zejména na obranu, soupeř měl tak více prostoru ke kombinaci a dostal se k několika střelám. Všechny střely ale skončily na rukou hráče utkání - Honzy Klča. Ten zneškodnil všechny nadějné akce Satalic, a tak jsme se i díky jemu mohli po závěrečném hvizdu rozhodčího radovat z cenného vítězství. To jsme oslavili společně s vynikajícími fanoušky, kteří nás po celý zápas povzbuzovali a hnali za vítězstvím.

Sestava: Klčo J. - Matějček, Ladomerský, Kovařík P., Ulrych - Topol, Lukeš, Kovařík D., Petřík - Kaucký (90. Klčo S.), Skalický (85. Jandus)

Branky: 69. Skalický