Ztráta v záchranářském souboji, s ČZU Praha pouze 2:2

19 / 10 / 2016

SC XAVEROV - ČZU Praha 2:2 (1:0)

Sestava: Surmař - Jakl, Matějček, Pospíšil, Ulrych - Mihok, Kaucký, Lebeda (83. Remeš), Lenz (39. Kovařík D.) - Morgenstern (88. Topol), Skalický (90. Kruml)

Branky: 14. Kaucký, 65. Morgenstern

Důležitý záchranářský souboj jsme odehráli v sobotu 15. října na domácím hřišti proti ČZU Praha. Na měkkém povrchu se odehrálo bojovné utkání, které nijak neoplývalo svoji krásou. Obraz hry odpovídal boji o udržení. Přesto byl Xaverov při držení míče po většinu zápasu lepším týmem. První šance přišly po dvou rohových kopech, ale z dobrých pozic jsme se bohužel nedokázali prosadit. Až ve 14. minutě se prosadil Kaucký. Ten po hezké kombinaci nádherně trefil levou šibenici hostující branky a poslal Xaverov do vedení. O pár minut později mohli hosté srovnat, z dobré pozice ho ale vychytal Surmař. Xaverovu se dařilo zakládat své útoky zejména po stranách, žádná větší příležitost z toho ale nebyla. Po prvním poločase byl stav 1:0.

Vstup do druhého poločasu byl jako ze špatného snu. Již ve 49. minutě bylo vyrovnáno. Po špatně pokrytém autovém vhazování, se hosté průnikovou přihrávkou dostali do úniku a s tím si útočník ČZU poradil výborně - 1:1. V tuto chvíli byli hosté lepším týmem, xaverovským se nedařilo takřka nic. Tuto pasáž ale utnul další hezkou akcí Morgenstern. V těžké pozici si dobře zpracoval míč a další krásnou střelou, která se ještě otřela o tyč rozvlnil síť - 2:1. Hosté se poté snažili o vyrovnání a postupem času nechávali otevřena i zadní vrátka. My jsme bohužel nedokázali využít několik slibně se rozvíjejících brejků. To hosté dokázali dokonale potrestat. Po nedůrazném bránění a odkopu se centrovaný míč dostal do pokutového území, kde si na něj naskočil hostující hráč a v závěrečných vteřinách nastavení srovnal na konečných 2:2.