První těžký test před novou sezónou skončil vítězně pro Xaverov

SC Xaverov - FK Slavoj Stará Boleslav 2:1 (1:1)

Sestava: Sůva - Ulrych, Ladomerský, Matějček, Jakl ml. - Remeš, Lukeš, Kovařík, Kaucký, Morgenstern - Skalický

Střídali: Topol, Jandus, Fialka

Branky: 40. a 74. Skalický

V sobotu 13. srpna 2016 jsme odehráli první přátelské utkání proti Staré Boleslavi. Za slunečného počasí jsme přivítali účastníka středočeské I. B třídy, kde v uplynulé sezóně obsadil šestou pozici. Xaverov do utkání vstupoval v sestavě se třemi nováčky. V brance se představil Josef Sůva, který přichází z Unionu Vršovice. Dalším debutantem v červeno-černém dresu byl Daniel Remeš, krajní záložník nebo útočník. Ten v minulém ročníku hrál střídavě za dorost a A mužstvo třetiligových Jiren. Posledním z trojice byl levonohý záložník Ladislav Morgenstern ze Střešovic 1911.

Utkání začalo ve vysokém tempu a v prvních dvaceti minutách nás hosté v podstatě nepustili k míči. Velmi dobře kombinovali a přehrávali nás ve všech ohledech. Vypracovali si několik slibných šancí. Ty ale pochytal výborný Sůva nebo je zastavily obětavé zákroky našich obránců. Jedna šance se však i přesto ujala. Po hezké kombinaci na pravé straně se dostal míč až k útočníkovi Staré Boleslavi, který uklidil míč za bezmocného Sůvu.

Poté jsme se z úvodního tlaku vymanili a postupně se začali dostávat do hry. Hrozili jsme zejména po stranách, když se několik centrů dostalo do pokutového území hostů. Žádnou větší příležitost si ale xaverovští nevytvořili. Až ve 40. minutě se na polovině hrací plochy zmocnil špatně odkopnutého míče Skalický. Postupoval osamocen na branku a krásným lobem přes gólmana dokázala srovnat na poločasových 1:1.

Do druhé poloviny jsme vstoupili výborně. Soupeře jsme zatlačili na jeho vlastní polovinu a zejména z pravé strany jsme byli nebezpeční. V obrovských šancích po přihrávkách Remeše bohužel selhali, jak Kaucký, tak Skalický. Kauckého vychytal výborně brankář hostů a Skalickému nedovolila skórovat tyč, která zastavila jeho střelu. Poté se hra vyrovnala, hosté se dostali k několika střelám, většinu z nich však pokryl náš brankář nebo skončily mimo xaverovskou branku.

V 70. minutě se k míči dostal opět Skalický, který potvrdil instinkt střelce a i přes první zákrok brankáře si balón našel a uklidil ho do odkryté branky. Vedení 2:1 bylo zejména za výkon ve druhém poločase zasloužené. Stará Boleslav si v závěru vytvořila menší převahu, ke vstřelenému gólu to ale nevedlo.

Utkání tak skončilo výhrou Xaverova. Velký dík patří vynikajícím fanouškům, kteří se našli cestu i na přátelské utkání a mocně naše hráče povzbuzovali po celý zápas. Další střetnutí nás čeká již ve čtvrtek, kdy od 18:00 v derby přivítáme sousedy ze Zelenče.