První jarní utkání jsme výsledkově zvládli

9 / 4 / 2016

AFK Union Žižkov - SC Xaverov Horní Počernice 1:4 (1:2)

Sestava: Surmař - Matějček, Ladomerský, Kovařík P., Jakl ml. - Ulrych (85. Král), Lukeš, Habrun (80. Petřík), Kovařík D. - Skalický, Voženílek (75. Topol)

Branky: 19. Voženílek, 24. Jakl ml., 47. a 70. Lukeš

První jarní mistrovské utkání jsme odehráli proti AFK Unionu Žižkov na travnatém hřišti na Vítkově. Na zápas jsme byli připraveni v plné síle a s podporou fanoušků v zádech. V prvních patnácti minutách jsme drželi balón a kombinovali, do větší šance se však xaverovští nedostali. Až v 19. minutě se na pravé straně uvolnil Ulrych a poslal prudký přízemní centr do vápna, kterým našel debutanta Voženílka, který se v prvním zápase uvedl gólem - 0:1. Pět minut na to opět z pravé strany odcentroval stoper Petr Kovařík a míč propadl až k Jaklovi, který po zpracování umístil míč k pravé tyči za bezmocného brankáře domácích - 0:2. Poté se hra vyrovnala a ve 40. minutě se po nepozornosti naší obranné řady dostal k míči domácí útočník, který se tváří v tvá se Surmařem nemýlil. 1:2. To bylo z prvního poločasu vše.

Druhý poločas začal pro Xaverov nejlepším možným způsobem. Po závaru před domácí svatyní se k míči probojoval Ulrych, nahrál pod sebe Lukešovi, pro kterého nebyl problém skórovat 1:3. Po třetím uklidňujícím gólu naši hráči polevili a výkon nebyl zcela koncentrovaný. Ale i přesto se domácí do žádné větší příležitosti nedostali. A tak v 70. minutě po střele Skalického, kterou vyrazil gólman Žižkova jen před sebe, přidal druhou branku v zápase kapitán Lukeš a uzavřel konečné skóre na 1:4 pro Xaverov.

Výsledkově nám tedy první jarní utkání vyšlo výborně. Herně to však zcela přesvědčivé nebylo. Příští utkání přivítáme na domácím hřišti Sokol Troja “B”.

AFK Union Žižkov - SC XAVEROV 1:4AFK Union Žižkov - SC XAVEROV 1:4AFK Union Žižkov - SC XAVEROV 1:4AFK Union Žižkov - SC XAVEROV 1:4AFK Union Žižkov - SC XAVEROV 1:4