24 / 5 / 2016

SC Xaverov - TJ Slovan Bohnice “B”  5:2 (4:0)

Sestava: Přibyl - Ulrych, Ladomerský, Matějček, Jakl ml. - Topol (75. Fialka), Lukeš, Lebeda, Kovařík D. - Skalický, Kaucký

Branky: 18., 21. a 30. Skalický, 27. Kaucký, 59. Kovařík D.

Do utkání s Bohnicemi jsme šli týden po neúspěšném boji v Satalicích. Prvních patnáct minut zápasu žádné velké šance nepřineslo a hra se odehrávala spíše ve středu hřiště. Až v 18. minutě se prosadil po pěkné akci nejlepší xaverovský střelec Skalický. Mezi 18. a 30. jsme soupeři zasadili tvrdý direkt v podobě čtyř branek a bylo de facto po utkání. Skalický si během dvanácti minut připsal čistý hattrick, jednou brankou ho podpořil také druhý útočník Michal Kaucký, který dokázal skórovat podruhé ve dvou zápasech od návratu po zranění.

Druhý poločas se nesl spíše v tom duchu, že xaverovští chtěli zápas v klidném tempu dohrát. Horké počasí vyčerpávalo všechny aktéry tohoto utkání, podle toho také tempo v některých pasážích vypadalo. V 59. minutě se po hezké kombinaci střelou prosadil Dominik Kovařík a zvýšil již na 5:0. O deset minut později jsme měli rozehrávat přímý volný kop po nedovoleném zákroku na našeho obránce. K provedení se postavil Ladomerský, který ani nestihl rozehrát, míče se ujal bohnický útočník a vsítil gól, který k překvapení všech rozhodčí nepochopitelně uznal. - 5:1. V 76. minutě se ještě po několika odrazech míč v našem pokutovém území dostal k hostujícímu hráči, který upravil stav na konečných 5:2 pro Xaverov. Domácí neporazitelnost stále trvá!