Muži

Po vydařeném prvním poločase vezeme 3 body z venku

2 / 4 / 2017

FC Háje Jižní Město B - SC XAVEROV 0:2 (0:2)

V prvním venkovním utkání jarní části sezóny jsme se střetli proti Hájím, které jsme v podzimním utkání porazili v poměru 2:0. Zápas 15. kola se odehrál za slunečného počasí na hřišti s již značně opotřebeným umělým povrchem.

Začátek utkání byl poněkud vlažný a po oboustranném oťukávání jsme byli od 10. minuty lepším týmem. Zejména levá strana a útoky v podání Jana Lenze byly nebezpečné a domácím dělaly velké problémy. Několik průniků do pokutového území Hájí skončilo jen nepřesnou finální přihrávkou. Až ve 28. minutě jsme se prosadili, a to paradoxně z pravé strany, když kapitán Lukeš perfektně našel Kauckého, který si pohlídal ofsajd a poslal Xaverov do vedení. Poté jsme v rozmezí 30. a 40. minuty zahrávali několik rohových kopů a standardních situací, druhou branku jsme však nevsítili. Až v poslední minutě úvodního dějství zachytil přihrávku domácích Lenz a z vlastní poloviny prošel celé hřiště a i přes nedovolený zákrok v pokutovém území zakončil svůj únik brankou a zvýšil naše vedení na 2:0. Tato branka byla tedy tou z rubriky “gól do šatny”. Po sebevědomém výkonu v prvním poločase jsme tedy šli do šaten za stavu 2:0!

Ve druhé půli jsme nastoupili s cílem hrát zodpovědně v obraně a podnikat rychlé protiútoky. Oboje se nám dařilo a domácí hráče jsme nepustili do žádné vyložené šance. Za celé utkání si Háje připsaly pouhé dvě střely na gólmana Sůvu. My jsme si vytvořili několik slibných protiútoků, žádný z nich ale brankou neskončil. Nejblíže ke vstřelení gólu byl Skalický, branku ale z otočky netrefil. Po velmi dobrém týmovém výkonu a obětavosti všech hráčů, kteří nastoupili, jsme dovedli utkání do vítězného konce a z venkovního utkání vezeme cenné tři body za vítězství 2:0! Poděkování samozřejmě patří i našim oddaným fanouškům, kteří nás podporovali po celou dobu zápasu.

Sestava:

Sůva - Kruml, Kaucký, Ladomerský, Pospíšil (85. Klčo S.) - Jakl (88. Donát), Lukeš (79. Čáha), Mikolášek (89. Fialka), Lenz - Kovařík P., Skalický (82. Ulrych)

Branky

• 28. 1:0 - Kaucký
    • 45. 2:0 - Lenz

Hodnocení trenéra Davida Lukeše:

Zasloužená výhra, zejména v prvním poločase jsme hráli velmi dobře a rozdíl ve skóre mohl být i vyšší. Druhý poločas jsme zvládli takticky a soupeře k ničemu nepustili a snažili se zlobit z rychlých protiútoků, ale další branku jsme už nepřidali. Teď je důležité s pokorou se připravit na domácí zápas, kde nás čeká nevyzpytatelný soupeř.