25 / 10 / 2016

TJ JM Chodov - SC Xaverov 5:1 (2:1)

Sestava: Sůva - Jakl, Matějček, Kovařík P., Ulrych - Remeš (65. Kovařík D.), Pospíšil (59. Lebeda), Kaucký (78. Fialka), Kruml (69. Topol) - Morgenstern, Skalický

Branky: 7. Skalický

Na Chodov jsme přijížděli po remíze s ČZU s cílem překvapit. Domácí byli jasným favoritem vzhledem k aktuální formě i postavení v tabulce. Naši hráči však chodovské dokázali dokonale zaskočit. Aktivní hra a napadání přinesly po nedorozumění obrany šanci Kauckého, který vyslal z 25 metrů výbornou střelu, kterou zastavilo až břevno. Po odrazu se míč dostal k chodovskému obránci, kterého obral Skalický a tváří v tvář brankáři se nemýlil a poslal nás do vedení 1:0! Výborný start do utkání jsme prokazovali i nadále a domácí jsme tím očividně zaskočili. Žádnou ze slibných příležitostí jsme ale bohužel nezužitkovali. A tak přišel na řadu Chodov a jeho neuvěřitelná útočná síla. Po akci z pravé strany se dostal míč k nejlepšímu hráči domácích Bukačovi, který se nemýlil a srovnal stav na 1:1. Xaverov se však i po inkasované brance dál snažil a byl Chodovu velmi vyrovnaným soupeřem. Nicméně fotbal se hraje na góly, a tak další přišel po nedůrazu v našem pokutovém území, kdy ukrytou střelou překonali domácí bezmocného Sůvu a otočili stav zápasu na 2:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas začal jako minulý zápas hrůzostrašně. 47. minuta, Rohový kop, hlavička Bukače a 3:1 pro Chodov. Naše hráče tato rychlá branka poněkud srazila a nebyli schopní se dostat do vážnější šance jako se jim to dařilo v prvním poločase. V 73. minutě zkompletoval hattrick Bukač a dokázal, že je pro domácí rozdílovým hráčem, my jsme si s ním dnes bohužel nedokázali poradit. V 82. minutě přidali ještě pátou branku a zpečetili konečný stav 5:1. Ten je pro nás za předvedenou hru možná až příliš krutý. Na druhou stranu Chodov nám jasně předvedl bojovnost v pokutovém území a efektivní proměňování šancí, ve kterém se musíme rapidně zlepšit. Druhé venkovní utkání v řadě bude mít opět přívlastek “záchranářské”. V sobotu 29. října se v Uhříněvsi střetneme s Benicemi.