SC XAVEROV Horní Počernice

Oficiální webové stránky klubu

A-TÝM

Na Chodově jsme na body nedosáhli

25 / 10 / 2016

TJ JM Chodov - SC Xaverov 5:1 (2:1)

Sestava: Sůva - Jakl, Matějček, Kovařík P., Ulrych - Remeš (65. Kovařík D.), Pospíšil (59. Lebeda), Kaucký (78. Fialka), Kruml (69. Topol) - Morgenstern, Skalický

Branky: 7. Skalický

Na Chodov jsme přijížděli po remíze s ČZU s cílem překvapit. Domácí byli jasným favoritem vzhledem k aktuální formě i postavení v tabulce. Naši hráči však chodovské dokázali dokonale zaskočit. Aktivní hra a napadání přinesly po nedorozumění obrany šanci Kauckého, který vyslal z 25 metrů výbornou střelu, kterou zastavilo až břevno. Po odrazu se míč dostal k chodovskému obránci, kterého obral Skalický a tváří v tvář brankáři se nemýlil a poslal nás do vedení 1:0! Výborný start do utkání jsme prokazovali i nadále a domácí jsme tím očividně zaskočili. Žádnou ze slibných příležitostí jsme ale bohužel nezužitkovali. A tak přišel na řadu Chodov a jeho neuvěřitelná útočná síla. Po akci z pravé strany se dostal míč k nejlepšímu hráči domácích Bukačovi, který se nemýlil a srovnal stav na 1:1. Xaverov se však i po inkasované brance dál snažil a byl Chodovu velmi vyrovnaným soupeřem. Nicméně fotbal se hraje na góly, a tak další přišel po nedůrazu v našem pokutovém území, kdy ukrytou střelou překonali domácí bezmocného Sůvu a otočili stav zápasu na 2:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin.

Druhý poločas začal jako minulý zápas hrůzostrašně. 47. minuta, Rohový kop, hlavička Bukače a 3:1 pro Chodov. Naše hráče tato rychlá branka poněkud srazila a nebyli schopní se dostat do vážnější šance jako se jim to dařilo v prvním poločase. V 73. minutě zkompletoval hattrick Bukač a dokázal, že je pro domácí rozdílovým hráčem, my jsme si s ním dnes bohužel nedokázali poradit. V 82. minutě přidali ještě pátou branku a zpečetili konečný stav 5:1. Ten je pro nás za předvedenou hru možná až příliš krutý. Na druhou stranu Chodov nám jasně předvedl bojovnost  v pokutovém území a efektivní proměňování šancí, ve kterém se musíme rapidně zlepšit. Druhé venkovní utkání v řadě bude mít opět přívlastek “záchranářské”. V sobotu 29. října se v Uhříněvsi střetneme s Benicemi.

Komentář trenéra Davida Lukeše:

Utkání jasně ukázalo, že zápasy se rozhodují v pokutovém území, tam byli domácí úspěšnější. Domácí měli také okénka v obraně, ale ty mi nepotrestali a navíc pokud dostaneme dvě branky po standardních situacích a sami z množství těchto situací nic nevytěžíme, nemůžeme pomýšlet na úspěch. Jsme v nich málo agresivní a nedůslední. Výsledek je pro nás krutý, v poli jsme sehráli vyrovnaný zápas. Nás fotbal musí bolet, v tom musíme přidat.

Nejnovější zprávy A - Tým

"Hrajem fotbal pro zábavu, nevěšíme nikdy hlavu,

zvítězíme beze slov, my jsme přece XAVEROV.

Hej, hej, hej!"

I. B třída sk. B - Praha 2017/2018

TJ KyjeABC Braník BFC Tempo Praha BSK Ďáblice BSC Xaverov Horní PočerniceČAFC PrahaSpartak HrdlořezySK Třeboradice BSpartak KbelySK Union Vršovice BFC Háje jižní Město BSokol Dolní PočerniceČZU PrahaJižní Město Chodov
Top