Stará Garda

Čtyři kola před koncem soutěže, nám los přisoudil Tučňáky

22 / 5 / 2017

8. kolo: DP Xaverov SUP – Tučňáci SUP A 7:2

Čtyři kola před koncem soutěže, nám los přisoudil Tučňáky a s tím výjezd na hřiště na Mikulové. Krásné slunečné počasí a trochu větší hřiště nám od začátku nedělal problém. Jako fanoušci na naše utkání dorazili, náš manažer Sváťa Malina spolu s Milanem Muzikou a tak jsme měli o to větší chuť ukázat hezký fotbal.

Od začátku utkání jsme drželi míč na našich kopačkách a snažili se o kombinační fotbal. Výsledkem byl gól Sleziho, kdy  v malém vápně prokličkoval skoro až za brankovou čáru- 1:0. Snaha  soupeře o vstřelení branky  končila na naší obraně popř u Petra v bráně. Malá komplikace byla pouze, že Sláva v desáté minutě hlásil, že cítí sval a naše možnost střídání byla dosti omezená, nicméně utkání v pohodě dohrál. Druhý gól padnul po kombinaci na jeden dotek, když balón z obrany přesně na hlavu Šubajse mířil na nohu Sleziho a pro něj už nebyl problém zakončit 2:0. Tímto poměrem skončil i poločas.

I druhý poločas začal za naší mírné převahy, což se nám hned po pár minutách podařilo potvrdit dalším gólem. Pak  se hra v poli vyrovnala ,ale soupeř si žádnou vážnější šanci nevytvořil ,s tím jsme mu pomohli sami, když jsme jim nabídli přímý kop, který se jim podařilo úspěšně zakončit. Ale hned po rozehrání, Slavúv dlouhý míč nahrál Ivan Šubajsovi a ten s přehledem zakončil.  Po tomto gólu jsme si vypracovávali množství šancí z nichž jsme vstřelili další tři góly.  Těsně před koncem se ještě Tučňákům podařilo dát branku na konečných 7:2. Z našich fanoušků(obou dvou) čišela po utkání spokojenost ,která rezonovala v našich myslích i na tiskové konferenci v kongresovém centru Na Radosti.Teď máme skoro 14denní pauzu, tak snad se nám podaří doléčit zranění. V dalším kole se vracíme do Běchovic proti také „domácímu“ mužstvu Sen ČM.