Stará Garda

V šestém kole byl naším soupeřem Novis

11 / 5 / 2017

6. kolo: DP Xaverov SUP – Novis Praha 7:3

V šestém kole byl naším soupeřem Novis, pohybující se spíše ve spodní polovině tabulky. Utkání předcházela trochu zoufalá snaha dát dohromady alespoň základní pětku s brankářem, což se nakonec na poslední chvíli podařilo i díky Šebimu ,který zaskočil na místě brankáře, protože žádný z našich gólmanů nebyl k dispozici.

Slepená sestava, bez možnosti střídání a soupeř, který nás již od úvodu  předčil minimálně pohybem. První gól se podařil vstřelit nám, když už předtím jsme několik slibných možností neproměnili. To pak bylo až do konce poločasu jediné co se nám podařilo. Soupeř pak byl za svou snahu odměněn, když po náhodné akci, vstřelil vyrovnávací gól, po němž jsme až do konce poločasu tahali za kratší konec. Vzápětí jsme dostali druhý gól a to ještě soupeř promarnil další stoprocentní šanci, když minul prázdnou branku. Poločas skončil s pro nás nelichotivým skóre 1:2.

Přestávka nám pomohla si trochu vydechnout a vzájemně se povzbudit v naší snaze o otočení výsledku. Soupeř se snažil ve druhé půli zhustit prostor před svou brankou, což se mu zkraje dařilo. Zlom nastal po střele s přímého kopu, kdy Slezim tvrdou ránu jen brankář vyrazil a Šubajs ho následně prostřelil. O chvilku později, pak Sláva po narážečce dal gól na 3:2. Od tohoto okamžiku jsme už plně ovládli hru a přidali i další góly. Soupeř se snažil o občasné útoky, ale až na gól na konečných 7:3 se k ničemu nedostal.

Po matném výkonu v prvním poločase, jsme nakonec v pohodě dopluli k vítězství a k zisku dalších dvou bodů, které nás udrželi na druhém místě i díky tomu , že našemu hlavnímu soupeři Klokanovi se podařilo celkem snadno zvítězit v poměru 6:0.